13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
14 mei » Oprichting van huidige Arnhemse voetbalclub Vitesse.
7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
9 september » De Amerikaanse astronoom Edward Emerson Barnard ontdekt Amalthea, de derde maan van Jupiter.
31 oktober » Inwijding van de gerestaureerde slotkapel in Wittenberg.
25 november » De Franse baron Pierre de Coubertin lanceert het idee de Olympische Spelen in moderne vorm te doen herleven.
Dag van overlijden 1 november 1967
De temperatuur op 1 november 1967 lag tussen 6,4 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 9,0 mm neerslag gedurende 7,4 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (19%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
15 februari » Zeven leden van de nieuwe partij D66 worden in de Tweede Kamer gekozen.
26 maart » Vijfde encycliek van Paus Paulus VI, Populorum Progressio, over de ontwikkeling van de volkeren.
8 april » Benoeming van Jean Hengen tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Luxemburg.
15 april » Arie den Hartog wint de tweede editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
15 augustus » Apostolische Constitutie Regimini Ecclesiae Universae van paus Paulus VI tot reorganisatie van de Romeinse Curie.
22 september » Radio-Biafra meldt dat een staatsgreep gericht tegen het regime van kolonel Chukwuemeka Ojukwu in de republiek Biafra is verijdeld en dat de samenzweerders zijn gearresteerd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. van Dijk, "Stamboom Van Dijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van_dijk/R21285.php : benaderd 8 oktober 2026), "Cornelis Henricus Brands (1892-1967)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.