De temperatuur op 28 november 1909 lag tussen -0,4 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 1,7 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
8 februari » Een pont die gebruikt wordt om arbeiders over te zetten naar de glasfabriek in Diemen kantelt, waarbij acht mensen verdrinken.
31 maart » De kiel van de Titanic wordt gelegd.
20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
Trouwdag 26 april 1950
De temperatuur op 26 april 1950 lag tussen -1,1 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 2,8 °C. Er was 9,4 mm neerslag gedurende 7,4 uur. Er was 0,8 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
7 mei » Heerenveen wint met 6-5 van Ajax terwijl het een half uur vóór tijd nog met 1-5 achterstaat.
28 mei » Het Ghanees voetbalelftal speelt onder de naam Goudkust de eerste officiële interland en wint met 1-0 van Nigeria.
12 augustus » Encycliek Humani Generis van paus Pius XII over dwalingen die de fundamenten van de katholieke geloofsleer bedreigen.
16 augustus » Jean Duvieusart treedt terug als premier van België ten gunste van Joseph Pholien.
28 september » Indonesië wordt toegelaten tot de Verenigde Naties.
29 november » Noord-Koreaanse en Chinese troepen dwingen de troepen van de Verenigde Naties zich terug te trekken uit Noord-Korea.
Dag van overlijden 23 december 1989
De temperatuur op 23 december 1989 lag tussen 3,8 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 4,6 mm neerslag gedurende 1,5 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (14%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
27 januari » De Twee van Breda, de overgebleven oorlogsmisdadigers Franz Fischer en Ferdinand aus der Fünten, worden vrijgelaten.
4 februari » In Angola wordt een nieuwe wet van kracht die amnestie verleent aan alle strijders van UNITA, de verzetsbeweging van Jonas Savimbi.
1 mei » Binnen het Walt Disney World Resort wordt het derde attractiepark genaamde Disney's Hollywood Studios geopend.
18 juni » In Berlijn eindigt de Nederlandse hockeyploeg als tweede bij het toernooi om de Champions Trophy.
25 augustus » Waarnemend-president F.W. de Klerk van Zuid-Afrika begint in de Zaïrese plaats Goma besprekingen met president Mobutu over de hervatte burgeroorlog in Angola.
26 november » De president van de Comoren, Achmed Abdallah, komt om het leven bij een aanval op het presidentiële paleis.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. van Dijk, "Stamboom Van Dijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van_dijk/R14536.php : benaderd 3 oktober 2026), "Johannes Baptist Cornelis Leenaars (1909-1989)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.