2 mei » Ericus Gerhardus Verkade opent de stoom-, brood- en beschuitfabriek 'De Ruyter'.
29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
3 juli » Carl Benz maakt een proefritje met zijn eerste auto, te Mannheim.
23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
Dag van overlijden 9 oktober 1958
De temperatuur op 9 oktober 1958 lag tussen 13,0 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 2,4 mm neerslag gedurende 7,6 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
3 januari » De West-Indische Federatie wordt opgericht.
1 februari » Met een "Jupiter C"-raket lanceren de Amerikanen hun eerste kunstmaan, de "Explorer 1" (gewicht 14kg). De kunstmaan zal tot maart 1970 in een baan om de Aarde blijven.
5 februari » De Amerikaanse luchtmacht verliest een atoombom voor de kust van Georgia, de bom is nog steeds niet teruggevonden.
18 februari » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Melbourne het wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.01,5.
17 april » Expo '58 in Brussel opent haar deuren.
9 september » Bisschopswijding van Joannes van Dodewaard, Nederlands bisschop-coadjutor van Haarlem.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. van Dijk, "Stamboom Van Dijk", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van_dijk/R1326.php : benaderd 6 oktober 2026), "Maria Adriana Johanna van Antwerpen (1886-1958)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.