Stamboom Ro(o)vers » Johannes Baptist Franken (1839-1915)

Persoonlijke gegevens Johannes Baptist Franken 


Gezin van Johannes Baptist Franken

Hij is getrouwd met Johanna Roovers.

Zij zijn getrouwd op 15 maart 1866 te Princenhage, Noord-Brabant, Nederland, hij was toen 26 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Marijnes Franken  1867-1952
  2. Wilhelmus Franken  1868-1957
  3. Lucia Franken  1870-1939
  4. Maria Franken  1872-1917
  5. Wilhelmina Franken  1873-1944
  6. Franken  1878
  7. Johannes Franken  1880-1962
  8. Gerardus Franken  1883-????
  9. Jacobus Franken  1891-????
  10. Jacobus Franken  1896-1988

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Baptist Franken?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Baptist Franken

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Baptist Franken

Marijn Franken
± 1810-????
Maria Hop
± 1810-????

Johannes Baptist Franken
1839-1915

1866
Lucia Franken
1870-1939
Maria Franken
1872-1917
Franken
1878-1878

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Stadsarchief Breda te Breda, BS Overlijden Archief van de ambtenaar Burgerlijke Stand Princenhage, Bron: boek, Periode: 1877, Princenhage, 22 maart 1877, Overlijdensregister 1877, aktenummer 41
  2. BHIC Tnr. 121.130 Invnr. 6311 akte 22

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 juni 1839 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 23 mei » Aguascalientes (Mexico) wordt tot staat verheven.
    • 18 juni » Willem III der Nederlanden trouwt met Sophie van Württemberg.
    • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
    • 9 september » Eerste glasplaatfoto, door John Herschel.
  • De temperatuur op 15 maart 1866 lag rond de 5,7 °C. De winddruk was 9 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 51%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 15 april » Ontdekking van het decreet van Canopus.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 31 oktober » Première van Jacques Offenbachs 'Pariser Leben'.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 29 april 1915 lag tussen 4,4 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 12,8 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 31 januari » Duitsland zet tijdens de Eerste Wereldoorlog voor het eerst gifgas in, in Polen tegen de Russen.
    • 16 februari » De Fransen beginnen in Champagne een winteroffensief tegen de Duitse troepen; een maand later wordt het zonder enig resultaat afgeblazen.
    • 3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
    • 24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
    • 9 september » Een Duitse zeppelin bombardeert Londen.
    • 25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Franken

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Franken.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Franken.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Franken (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Ro(o)vers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
W. Rovers, "Stamboom Ro(o)vers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_rovers/I6123.php : benaderd 20 oktober 2026), "Johannes Baptist Franken (1839-1915)".