De temperatuur op 12 maart 1916 lag tussen 1,8 °C en 4,6 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 0,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
27 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club de Deportes Green Cross.
28 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Roemenië.
19 september » Oprichting van de Noorse voetbalclub FK Bodø/Glimt.
30 november » In Boedapest worden keizer Karel I van Oostenrijk en zijn gemalin Zita van Bourbon-Parma met de Stefanskroon tot koning en koningin van Hongarije gekroond.
Trouwdag 26 februari 1946
De temperatuur op 26 februari 1946 lag tussen -3,6 °C en 2,2 °C en was gemiddeld -0,7 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 8,0 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
5 maart » Als eerste staatsman van de geallieerde bevrijders spreekt Winston Churchill over het IJzeren Gordijn in zijn speech in het Westminster College in Fulton, Missouri. Dit wordt gezien als het begin van de Koude Oorlog.
7 mei » Tokyo Telecommunications Engineering, het huidige Sony, wordt opgericht.
21 mei » De KLM begint als eerste luchtvaartmaatschappij op het Europese vasteland een luchtdienst op New York.
25 mei » Onafhankelijkheid van Jordanië.
9 juni » Koning Rama VIII van Thailand wordt doodgeschoten gevonden in zijn slaapkamer. Hij wordt opgevolgd door zijn broer Bhumibol als koning Rama IX.
22 juli » 91 personen komen in Jeruzalem om het leven bij de bomaanslag op het Koning Davidhotel.
Dag van overlijden 27 juni 1988
De temperatuur op 27 juni 1988 lag tussen 12,1 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (20%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
24 januari » Steffi Graf wint haar eerste Australian Open. In de finale in Melbourne verslaat de West-Duitse tennisster haar Amerikaanse collega Chris Evert-Lloyd met 6-1 en 7-6.
14 april » Einde van de Russische bezetting van Afghanistan.
9 juni » In Bratislava verbetert atleet Achmed de Kom zijn eigen Nederlands record op de 100 meter (10,33 seconden) met een tijd van 10,25 seconden.
20 juli » Wegens gebrek aan bewijs wordt Osman Morote, die wordt beschouwd als de tweede man van de maoïstische guerrillagroep Lichtend Pad, in de Peruviaanse hoofdstad Lima vrijgesproken van moord op twee ambtenaren.
5 oktober » De Angolese regering is bereid om met de verzetsorganisatie UNITA te onderhandelen over beëindiging van de burgeroorlog, zegt president José Eduardo dos Santos in een vraaggesprek met het Franse dagblad Libération.
1 november » De Zuid-Afrikaanse regering legt het weekblad Weekly Mail een verschijningsverbod van een maand op.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: W. Rovers, "Stamboom Ro(o)vers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_rovers/I30428.php : benaderd 23 oktober 2026), "Wilhelmus Arnoldus "Wiel" Rovers (1916-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.