De temperatuur op 25 december 1868 lag rond de 7,7 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
30 januari » Charles Darwin publiceert Variations of Plants and Animals under Domestication
20 februari » Huwelijk van prins Lodewijk van Beieren en aartshertogin Maria Theresia Henriëtte van Oostenrijk-Este in Wenen.
7 augustus » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur Denemarken.
18 augustus » De Britse astronoom Norman Lockyer ontdekt helium op de zon.
23 september » Puerto Rico verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
28 september » Koningin Isabella II van Spanje vlucht naar Frankrijk.
Trouwdag 20 mei 1890
De temperatuur op 20 mei 1890 lag rond de 18,4 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
14 maart » Heiligverklaring van Liduina van Schiedam door Paus Leo XIII.
20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
6 april » De Fransen nemen Ségou in, en veroveren daarmee het dal van de Niger.
14 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Salettijnen (Missionarissen van Onze Lieve Vrouw van La Salette) door Paus Leo XIII.
29 oktober » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen. Op 23 november van datzelfde jaar zou hij komen te overlijden.
29 november » In Japan wordt een nieuwe grondwet aangenomen en komt de Diet voor het eerst bijeen.
Dag van overlijden 18 mei 1949
De temperatuur op 18 mei 1949 lag tussen 6,3 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 7,3 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
23 april » Nederland annexeert delen van Duitsland als compensatie voor geleden oorlogsschade. De meeste geannexeerde gebieden zijn in 1963 weer teruggegeven.
4 mei » Bij de Superga-vliegramp komt het hele elftal van voetbalclub Torino om het leven.
14 juni » De naam Zuid-Vietnam wordt vervangen door de staat Vietnam, maar het land blijft een Frankrijk protectoraat.
1 oktober » Koningin Juliana onthult een monument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Razzia van Putten.
12 oktober » In Pasto, Colombia wordt de voetbalclub Deportivo Pasto opgericht.
15 december » West-Duitsland wordt deelnemer van het Marshallplan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. Kueter, "Stamboom Kueter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_kueter/I74199.php : benaderd 20 oktober 2026), "Gerrit van der ENG (1868-1949)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.