De temperatuur op 12 november 1889 lag rond de 1,5 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
8 januari » Herman Hollerith krijgt octrooi op de tabelleermachine.
3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
22 april » De Amerikaanse president Benjamin Harrison stelt Oklahoma open voor vestiging door kolonisten.
6 mei » De Eiffeltoren wordt officieel geopend.
6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
Dag van overlijden 17 december 1963
De temperatuur op 17 december 1963 lag tussen -7,2 °C en -0,6 °C en was gemiddeld -2,8 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
5 februari » Premier Youssouf Al-Abi in Algerije wordt vervolgd voor het achterhouden van staatsgeld, en krijgt levenslang.
20 februari » Demonstratie van de laser-tv in New York.
17 maart » Op het Indonesische eiland Bali komt een vulkaan tot uitbarsting wat bijna 2000 Balinezen het leven kost.
20 april » De NCRV-televisie zendt voor het eerst de serie I love Lucy van Lucille Ball uit.
17 november » Opening van de Europabrücke, een brug van 777 meter en een spanwijdte van 657 meter over het Wipptal ten zuiden van Innsbruck in Oostenrijk (Tirol).
22 december » Er ontstaat brand op het schip de Johan van Oldenbarnevelt - dan bekend staand als TSMS Lakonia, waardoor deze in de loop van de nacht afbrandt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: F. Kueter, "Stamboom Kueter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_kueter/I4427.php : benaderd 25 oktober 2026), "Mary E. HAMMACK (1889-1963)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.