Stamboom Klavers » Anna Maria Mensen (1885-1961)

Persoonlijke gegevens Anna Maria Mensen 


Gezin van Anna Maria Mensen

Zij is getrouwd met Berend Hendrik Hölscher.

Zij zijn getrouwd op 6 augustus 1908 te Emmen, Drenthe, zij was toen 23 jaar oud.Bron 4

In 1908 wonende te Schöningsdorf, Duitsland.

Kind(eren):

  1. Maria Thekla Hölscher  1915-1973 
  2. Anna Hölscher  1920-1990 
  3. Johan Willem Hölscher  1929-1995 


Notities over Anna Maria Mensen

Nationaliteit: Duits. Beroep: 1908-1935 arbeidster.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Maria Mensen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anna Maria Mensen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - bijlage huwelijksakte
  2. - www.AlleDrenten.nl - aktenummer 290
  3. (Niet openbaar)
  4. - www.AlleDrenten.nl - aktenummer 148

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 augustus 1885 lag rond de 17,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
    • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
    • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
    • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
    • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
    • 10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
  • De temperatuur op 6 augustus 1908 lag tussen 12,6 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 5,5 mm neerslag. Er was 5,5 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
    • 27 mei » Royal Sporting club Anderlecht wordt gesticht door Charles Roos
    • 18 juni » In Nature wordt door A. A. Campbell Swinton een volledig elektronisch televisiesysteem beschreven.
    • 20 juni » Melitta Bentz, een huisvrouw uit Dresden neemt een patent op de koffiefilter.
    • 21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
    • 5 oktober » Oostenrijk-Hongarije annexeert Bosnië, dat vanaf 1878 een condominium was, bestuurd samen met het Ottomaanse Rijk.
  • De temperatuur op 5 augustus 1961 lag tussen 15,9 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 18,6 °C. Er was 0,9 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1961: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,6 miljoen inwoners.
    • 3 januari » De Verenigde Staten beëindigt alle diplomatieke relaties met Cuba.
    • 24 januari » Een Amerikaanse B-52 crasht boven North Carolina en verliest twee atoombommen. Van een van de bommen is het uranium nooit gevonden.
    • 31 januari » De Verenigde Staten lanceert haar eerste ruimtevaarder: de chimpansee Ham. Dit leidt bij Amerikaanse testpiloten al snel tot de woordgrap "Ham in a Can".
    • 11 april » Begin van het proces tegen Adolf Eichmann in Jeruzalem.
    • 12 april » Lancering van de Vostok 1 met aan boord Joeri Gagarin. Hiermee was de eerste mens in de ruimte een feit. De Vostok 1 vloog in 1 uur en 48 minuten één keer rond de aarde.
    • 10 november » Oprichting van de Costa Ricaanse voetbalclub Santos de Guápiles.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Mensen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Mensen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Mensen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Mensen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I58932.php : benaderd 12 oktober 2026), "Anna Maria Mensen (1885-1961)".