De temperatuur op 5 april 1912 lag tussen 7,8 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 11,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » In China wordt de republiek uitgeroepen.
7 februari » Coen de Koning wint de tweede Elfstedentocht in 11 uur en 40 minuten met een gemiddelde snelheid van 16,58 km/h.
12 maart » Oprichting van de Nederlandse Honkbalbond, de voorloper van de KNBSB.
14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
14 april » Kort voor middernacht loopt de Titanic tijdens haar eerste reis op een ijsberg.
5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
Trouwdag 5 november 1932
De temperatuur op 5 november 1932 lag tussen 7,1 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 9,5 °C. Er was 1,8 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 maart » Amerikaans piloot Charles Lindberghs zoon wordt gekidnapt.
27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV De Bataven.
12 mei » Tien weken na zijn kidnapping wordt het zoontje van Charles Lindbergh dood teruggevonden.
22 juni » Catalina Tomàs wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
20 september » De naam Zuiderzee wordt officieel gewijzigd in IJsselmeer.
Dag van overlijden 24 oktober 2008
De temperatuur op 24 oktober 2008 lag tussen 3,3 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 5,5 mm neerslag gedurende 7,4 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
14 mei » Koningin Beatrix brengt een driedaags staatsbezoek aan Estland.
19 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FC Magna Wiener Neustadt.
21 mei » Manchester United wint de UEFA Champions League. In de finale in Moskou wordt landgenoot Chelsea na penalty's verslagen nadat de wedstrijd na reguliere speeltijd en verlenging in 1-1 is geëindigd.
15 juni » Kosovo heeft voor het eerst in zijn geschiedenis een eigen grondwet. President Fatmir Sejdiu stelt de grondwet officieel in werking.
3 augustus » De Engelsman Craig Jones komt ten val tijdens de Supersport Motorrace op Brands Hatch in Londen, diezelfde nacht overlijdt hij.
8 augustus » Georgische troepen werden onderworpen aan bombardement de stad Tskhinvali (Zuid-Ossetië). In het Georgisch-Zuid-Ossetische conflict begon actief operaties: Georgia bestormden de Tskhinvali, het gewapende conflict aan de kant van Zuid-Ossetië, Rusland formeel verbonden.
Dag van begraven 27 oktober 2008
De temperatuur op 27 oktober 2008 lag tussen 4,4 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,6 uur zonneschijn (66%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
21 januari » De AEX, de Amsterdamse graadmeter, duikt 6,1% in het rood, het grootste verlies op éen dag sinds 11 september 2001.
1 maart » De finale van Idols 4 wordt gehouden, gepresenteerd door Martijn Krabbé en Wendy van Dijk.
3 juli » Het decreet dat een wonderbaarlijke genezing, toegeschreven aan de tussenkomst van pater Damiaan, wordt door de paus ondertekend.
19 augustus » Amazone Anky van Grunsven wint voor de derde keer op rij de gouden medaille op de Olympische Spelen.
23 augustus » De Belgische hoogspringster Tia Hellebaut wint in Peking de olympische titel met een sprong van 2 meter 05, een persoonlijk record.
22 oktober » India lanceert zijn eerste maansatelliet, de Chandrayaan-1. Het is een grote stap vooruit voor het ruimteprogramma van het in Bangalore gevestigde Indian Space Research Organisation (ISRO).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I22334.php : benaderd 17 februari 2026), "Geertje Boertien (1912-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.