Stamboom Jacobs » Henricus Couwenberg (1879-1939)

Persoonlijke gegevens Henricus Couwenberg 


Gezin van Henricus Couwenberg

(1) Hij is getrouwd met Joanna Josepha Wouters.

Zij zijn getrouwd op 28 januari 1913 te Gestel en Blaartem, hij was toen 33 jaar oud.Bron 3

In het jaar negentien honderd dertien, den achtentwintigsten Januari zijn voor ons Ambtenaar van den Burgelijken Stand der Gemeente Gestel en Blaarthem, provincie Noord-Brabant, in het openbaar in het huis dier gemeente in tegenwoordigheid van
1. Judocus Couwenberg, broeder van de Bruidegom oud zesendertig jaren, van beroep boterbereider wonende te Zeelst
2 Peter johanne Wouters oud een en dertig jaren, van beroep sigarenmaker wonende te Gestel
3. Willem Wouters , broeder der Bruid oud een en dertig jaren, van beroep sigarenmaker wonende te Gestel
4. Martinus Wouters broeder der bruid oud zes en twintig jaren, van beroep sigarenmaker wonende te Gestel
verschenen ter eenre Henricus Couwenberg oud drie en dertig jaren, geboren te Zeelst van beroep handelsreiziger wonende te Zeelst, meerderjarige zoon van Jacobus Couwenberg, overleden en van Maria van Kemenade, zonder beroep, wonende te Zeelst
en ter andere zijde Joanna Josepha Wouters, weduwe van Mathijs Jacobs oud drie en dertig jaren, geboren te Eiondhoven van beroep herbergiester wonende te gestel meerderjarige dochter van Peter Johannes Wouters en Maria Anna Huberdina Peeters beiden zonder beroep en wonende te Gestel welke comparanten ons verzocht hebben tot het voltrekken van hun voorgenomen huwelijk over te gaan, hebbende de afkondingen binnen deze gemeente zonder stuiting plaats gehad, de eerste op Zondag den twaalfden Januari negentien honderd dertien en tot welk einde zij ons verder hebben overlelegd de strukken hierna genoemd, zijnde:
1 de geboorteakte van ieder der aanstaande echtgenooten
2. Een overlijdensakte van de gewezen echtegoot der
3. Een bewijs dat dit huwelijk te Zeelst is afgekondigd

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)


(2) Hij is getrouwd met Maria Princen.

Zij zijn getrouwd op 3 juni 1921 te Gestel, hij was toen 42 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus Couwenberg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henricus Couwenberg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus Couwenberg


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BHIC 121.186 invnr 9325 aktenr 7
    2. BS Ehv deel 47S 1939 akte 280
    3. BHIS 106.064 invnr1196 aktenr 1
    4. RANBR 106.048 invrnr 888 Ehv aktenr 247

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 april 1879 lag rond de 8,3 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1879: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 22 januari » De Zoeloes verslaan de Britten in de Slag bij Isandlwana.
      • 3 februari » Joseph Swan demonstreert de eerste gloeilamp met een gloeidraad van koolstof.
      • 14 maart » Albert Einstein, Duits theoretisch fysicus († 1955)
      • 19 april » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC St. Gallen.
      • 21 oktober » Eerste demonstratie van de gloeilamp door Thomas Edison.
      • 31 december » Thomas Edison laat rondom een park tientallen gloeilampen branden als feestversiering en demonstreert daarmee zijn nieuwste uitvinding: het elektrisch licht.
    • De temperatuur op 3 juni 1921 lag tussen 14,5 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was 25,2 mm neerslag. Er was 4,2 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
      • 23 januari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SV Ommoord.
      • 18 maart » De tweede Vrede van Riga tussen Polen en de Sovjet-Unie. Ondanks de recente Poolse successen annexeert de Sovjet-Unie Oekraïne en Wit-Rusland. De regering van Oekraïne emigreert naar Frankrijk.
      • 5 mei » Het parfum Chanel Nº5 wordt gelanceerd.
      • 1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
      • 27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
      • 18 december » Het Pools voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis van het land. In Boedapest wordt met 1-0 verloren van Hongarije.
    • De temperatuur op 13 april 1939 lag tussen 8,9 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 0.8 uur. Er was 6,4 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
      • 7 april » Italië valt Albanië binnen.
      • 27 augustus » Het Slowaaks voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis. In Bratislava wordt Duitsland met 2-0 verslagen.
      • 31 augustus » Operatie Himmler gaat van start. Een Duits radiostation wordt door in Pools legeruniform geklede SS-officieren aangevallen om zo de inval van Nazi-Duitsland op Polen de dag erna te rechtvaardigen.
      • 8 september » De Nederlandse mijnenveger Hr.Ms. Willem van Ewijck loopt op een eigen mijn waardoor 30 mensen om het leven komen.
      • 17 september » De Sovjet-Unie valt Polen binnen (Sovjet-aanval op Polen)
      • 30 november » Begin van de Winteroorlog tussen Finland en de Sovjet-Unie.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Couwenberg


    De publicatie Stamboom Jacobs is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. Jacobs, "Stamboom Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_jacobs/I549.php : benaderd 3 mei 2025), "Henricus Couwenberg (1879-1939)".