De temperatuur op 15 januari 1937 lag tussen 0,7 °C en 2,7 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 3,4 mm neerslag gedurende 8,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
19 februari » Koningin Wilhelmina ondertekent een Koninklijk Besluit waarin staat dat rood, wit en blauw de kleuren van de vlag van het Koninkrijk der Nederlanden zijn.
1 april » Aden wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
27 mei » De Golden Gate Bridge gaat open voor het verkeer.
11 juli » De Nederlander J.K. Hoekstra vestigt het huidige Nederlandse record zweefvliegen (duurvlucht) door 24 uur en 3 minuten in de lucht te blijven.
20 juli » In Cali (Colombia) wordt het Estadio Pascual Guerrero officieel in gebruik genomen.
12 november » Japanse troepen bezetten Shanghai.
Dag van overlijden 23 augustus 1942
De temperatuur op 23 augustus 1942 lag tussen 10,5 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 4,9 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
25 januari » Thailand verklaart de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk de oorlog.
20 maart » Oprichting van de Chileense voetbalclub Deportes Temuco.
9 april » Tweede Wereldoorlog: in Kamp Amersfoort worden 77 krijgsgevangen soldaten uit de Sovjet-Unie gefusilleerd.
28 mei » Uit wraak voor de moord op Reinhard Heydrich vermoorden de nazi's in Tsjecho-Slowakije meer dan 1800 mensen.
26 november » Première van de film Casablanca in New York.
25 december » De Japanse onderzeeboot I 66 torpedeert ten noorden van Kuching de Nederlandse onderzeeboot K XVI waarbij alle 36 bemanningsleden om het leven komen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Frank Coster, "Stamboom Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_coster/I9327.php : benaderd 28 september 2026), "Sara Hakker (1937-1942)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.