Stamboom Coster » Nathan Polak (1887-1943)

Persoonlijke gegevens Nathan Polak 


Gezin van Nathan Polak

(1) Hij is getrouwd met Sientje Coster.

Zij zijn getrouwd op 22 januari 1913 te Amsterdam, hij was toen 25 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Suzanne Polak  1915-1943
  2. Rozetta Polak  ± 1916-


(2) Hij is getrouwd met Eva Coster.

Zij zijn getrouwd op 18 januari 1928 te Amsterdam, hij was toen 40 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Nathan Polak?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Nathan Polak

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Nathan Polak

Voorouders (en nakomelingen) van Nathan Polak

Nathan Polak
1887-1943

Nathan Polak

(1) 1913
Suzanne Polak
1915-1943
(2) 1928

Eva Coster
1891-1943


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 mei 1887 lag rond de 13,5 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
    • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
  • De temperatuur op 18 januari 1928 lag tussen 2,7 °C en 4,7 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1928: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,6 miljoen inwoners.
    • 1 april » Oprichting van Van Doorne's AanhangwagenFabriek, later bekend als Van Doorne's AutomobielFabriek (DAF).
    • 7 juni » Karel Dubois, een kanunnik uit Roeselare, sticht de KSA als onderdeel van de Katholieke Actie (KA) en vervanger van de AKVS.
    • 25 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Inter Zaprešić onder de naam NK Sava.
    • 19 september » Steamboat Willie van Walt Disney, de eerste tekenfilm met geluid, wordt vertoond met daarin voor het eerst Mickey Mouse.
    • 6 oktober » Chiang Kai-shek wordt president van Kwomintang-China.
    • 1 november » In Bergamo wordt het Stadio Atleti Azzurri d'Italia officieel geopend.
  • De temperatuur op 9 april 1943 lag tussen 4,6 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 6,8 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 19 april » De joodse Opstand in het getto van Warschau begint.
    • 22 april » Albert Hofmann schrijft zijn eerste rapport over de hallucinogene eigenschappen van lsd.
    • 20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
    • 19 juli » De "open stad" Rome wordt door de geallieerden gebombardeerd.
    • 14 oktober » In het vernietigingskamp Sobibór komen de gevangenen in opstand.
    • 4 december » Het Joegoslavische Verzet vormt een voorlopige regering.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Polak

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Polak.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Polak.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Polak (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Frank Coster, "Stamboom Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_coster/I8046.php : benaderd 15 oktober 2026), "Nathan Polak (1887-1943)".