Stamboom Coster » Jacob "Jaap" de Lange (1898-1943)

Persoonlijke gegevens Jacob "Jaap" de Lange 

  • Roepnaam is Jaap.
  • Hij is geboren op 8 maart 1898 in Raalte.
  • Hij is overleden op 31 januari 1943 in Auschwitz, hij was toen 44 jaar oud.Bron 1
    Woonachtig: Marktstraat A 206, Raalte (juli 1942) Jacob de Lange werd op 27 augustus 1942 te werk gesteld in het joodse werkkamp Westenbrink bij Hummelo. Op 2 oktober 1942 is hij met de andere mannen uit het kamp via Arnhem naar kamp Westerbork overgebracht. Net als de meeste gevangenen van kamp Westerbork verblijft Jacob de Lange maar kort in het kamp. Op 9 oktober 1942 wordt hij namelijk naar het Oosten gedeporteerd. Het transport van 9 oktober heeft als eind.
    bestemming Auschwitz.
    http://gw.geneanet.org/index.php3?b=ligenima⟨=nl;p=jacob;n=de+lange
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 juni 2020.

Gezin van Jacob "Jaap" de Lange

Hij is getrouwd met Elisabeth Saartje de Lange.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Jacob "Jaap" de Lange

Jacob de Lange was getrouwd met Elisabeth de Lange. Het echtpaar had twee zonen, David Mozes en Mozes David. Het gezin woonde aan de Achterweg in Raalte. Jacob de Lange werd in augustus 1942 geplaatst in één van de joodse werkkampen, Westenbrink bij Hummelo. Op 2 oktober 1942 werd hij via Arnhem naar het kamp Westerbork overgebracht. Op dezelfde dag werden zijn echtgenote en hun twee zonen naar Westerbork vervoerd. Vandaar zijn de vier gezinsleden naar Auschwitz op transport gesteld.
H. Hamburger en J.C. Regtien, Joodse oorlogsmonumenten in de provincie Overijssel, alsmede algemene oorlogsmonumenten waarop joodse namen voorkomen. Profiel (Bedum 2002) 55

Jacob de Lange werd op 8 maart 1898 geboren in Raalte als zoon van Mozes de Lange en Rosa de Lange. De roepnaam van Jacob was Jaap en omdat hij heel mager was, werd hij ook wel Bot genoemd. Het gezin de Lange was een groot gezin. Jaap had vijf broers en vijf zussen; Izak, Elisabeth, Vrouwtje, Mietje, Gerrit, Jozef, Rosa, Hartog, Sara en Mozes.
Jaap de Lange trouwde met Elisabeth de Lange eveneens uit Raalte en het paar kreeg twee kinderen. Mozes werd geboren in 1931 en David in 1933. De familie woonde aan de Achterweg in Raalte (Wijk A nummer 206).

Jaap de Lange werd op 27 augustus 1942 te werk gesteld in het joodse werkkamp Westenbrink bij Hummelo. Op 2 oktober 1942 is hij met de andere mannen uit het kamp via Arnhem naar kamp Westerbork overgebracht. Net als de meeste gevangenen van kamp Westerbork verblijft Jaap de Lange maar kort in het kamp. Op 9 oktober 1942 wordt hij namelijk naar het Oosten gedeporteerd. Het transport van 9 oktober heeft als eindbestemming Auschwitz. Na een aantal maanden in dat kamp is Jacob de Lange uiteindelijk op 31 januari 1943 in Auschwitz omgebracht. Hij was toen 44 jaar.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacob "Jaap" de Lange?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Afbeelding(en) Jacob "Jaap" de Lange

Voorouders (en nakomelingen) van Jacob de Lange

Jacob de Lange
1898-1943



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. http://gw.geneanet.org/index.php3?b=ligenima⟨=nl;p=jacob;n=de+lange

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 maart 1898 lag rond de 2,1 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 25 mei » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub 1. FC Tatran Prešov onder de naam ETVE Prešov (Eperjesi Torna es Vivo Egyesület).
    • 14 juni » Thomas Edison dient een stapeltje octrooiaanvragen in voor de droogkast, de fonograaf en de mixer.
    • 7 september » Eedaflegging Koningin Wilhelmina
    • 10 september » Opening van het stadion Roker Park in de Engelse stad Sunderland.
    • 18 oktober » Puerto Rico wordt in bezit genomen door de Verenigde Staten.
    • 25 oktober » Johanna ter Meulen en suikerraffinadeur Willem Spakler richten in Amsterdam de filantropische Woningmaatschappij Oud-Amsterdam NV op.
  • De temperatuur op 31 januari 1943 lag tussen 5,0 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Er was 1,7 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 24 maart » Vrijwel alle Nederlandse artsen maken het woordje 'arts' op hun naamborden onleesbaar om geen lid te hoeven worden van de door de Duitsers ingestelde 'Artsenkamer'.
    • 18 april » De Japanse admiraal Isoroku Yamamoto vindt de dood wanneer zijn vliegtuig tijdens operatie Vengeance wordt neergehaald.
    • 19 april » Het twintigste jodentransport vanuit de Dossinkazerne te Mechelen richting Auschwitz wordt op de spoorlijn Mechelen-Leuven (tussen Boortmeerbeek en Haacht) tegengehouden door drie jonge verzetslieden waardoor een aantal van de gedeporteerden kon ontsnappen. Nergens in Europa werd er tijdens de Tweede Wereldoorlog een dergelijke bevrijdingsactie uitgevoerd.
    • 14 september » Ontmoeting tussen Hitler en Mussolini in Rastenburg.
    • 29 september » De Amerikaanse generaal Dwight D. Eisenhower en de Italiaanse maarschalk Pietro Badoglio ondertekenen een wapenstilstand op het Brits schip Nelson buiten de kust van Malta.
    • 12 oktober » De nazi-koning Tomislav II van Kroatië doet troonsafstand.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Lange

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Lange.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Lange.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Lange (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Frank Coster, "Stamboom Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_coster/I4840.php : benaderd 10 februari 2026), "Jacob "Jaap" de Lange (1898-1943)".