Stamboom Coster » Hartog "Harry" Bloemendaal (1919-1944)

Persoonlijke gegevens Hartog "Harry" Bloemendaal 


Gezin van Hartog "Harry" Bloemendaal


Notities over Hartog "Harry" Bloemendaal

Hartog Bloemendal, Harry, genoemd, wordt op 25 juni 1919 geboren in Amsterdam op het adres Rembrandtplein 4. Harry is het vierde kind van Benjamin Bloemendal en Pietje Mendels.
Harry is handelsreiziger. Hij trouwt op 11 februari 1942 met Bloeme van Beem. Zij is dan 21 jaar oud en dochter van Jonas van Beem en Esther Cohen. Bloeme is van beroep regenjassenplakster. Ze trouwen in de synagoge in de Rapenburgerstraat. Harry gaat graag op bezoek bij zijn zus Betje in Gorinchem.Hij kan goed opschieten met haar man.
Vanuit kamp Westerbork schrijft Harry bij de joodse jaarwisseling 1943-1944 een briefkaart met daarop "Gelukkig Nieuwjaar".
Uit deze briefkaart blijkt dat hij in de strafbarak, barak 67 zit. Hij is op 23 september 1943 in het kamp aangekomen. Zijn transport naar Auschwitz volgt op 19 oktober 1943, vermoedelijk samen met zijn vrouw Bloeme van Beem.
Hartog Bloemendal komt op 31 maart 1944 om in Auschwitz.

http://www.westerborkportretten.nl/index.php

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hartog "Harry" Bloemendaal?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hartog "Harry" Bloemendaal

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Hartog "Harry" Bloemendaal

Voorouders (en nakomelingen) van Hartog Bloemendaal

Hartog Bloemendaal
1919-1944

Hartog Bloemendaal


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 juni 1919 lag tussen 5,7 °C en 15,5 °C en was gemiddeld 10,8 °C. Er was 7,5 mm neerslag. Er was 1,5 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Ernest Rutherford slaagt erin een atoom te splitsen.
    • 15 juni » John Alcock en Arthur Whitton-Brown vliegen non-stop van Newfoundland over de Atlantische Oceaan naar Ierland.
    • 7 augustus » Afghanistan wordt onafhankelijk.
    • 23 augustus » Oprichting van de Monegaskische voetbalclub AS Monaco in het gelijknamige vorstendom.
    • 14 september » Oprichting van Oostenrijkse voetbalclub Kapfenberger SV.
    • 19 november » Oprichting van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië.
  • De temperatuur op 31 maart 1944 lag tussen -2,9 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 2,5 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 0,1 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 6 juni » Tweede Wereldoorlog: D-Day in Normandië.
    • 7 juni » De Belgische koning Leopold III wordt met zijn gezin naar Duitsland gedeporteerd.
    • 1 augustus » Anne Frank schrijft voor het laatst in haar dagboek.
    • 18 september » Bevrijding van Eindhoven door Britse grond- en Amerikaanse luchtlandingstroepen (Operatie Market Garden).
    • 29 september » Sovjet-troepen trekken Joegoslavië binnen.
    • 12 december » Uitgeverij De Bezige Bij wordt opgericht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Bloemendaal


De publicatie Stamboom Coster is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Frank Coster, "Stamboom Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_coster/I3843.php : benaderd 27 september 2026), "Hartog "Harry" Bloemendaal (1919-1944)".