De temperatuur op 11 oktober 1905 lag tussen 2,4 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (75%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
4 maart » Theodore Roosevelt wordt her-beëdigd als 26e president van de Verenigde Staten
30 juni » Albert Einstein stuurt het artikel "Zur Elektrodynamik bewegter Körper" in, waarin hij de speciale relativiteitstheorie introduceert. Het wordt op 26 september gepubliceerd.
14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
19 september » Oprichting van IK Start (Noors: Idrettsklubben Start), een Noorse voetbalvereniging uit Kristiansand.
Trouwdag 19 augustus 1925
De temperatuur op 19 augustus 1925 lag tussen 7,9 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
4 maart » Calvin Coolidge wordt herbeëdigd als 30e president van de Verenigde Staten, de eerste ceremonie die op de radio te horen is
19 maart » Bisschopswijding van Angelo Roncalli, apostolisch visitator in Bulgarije, in Rome door kardinaal Giovanni Tacci Porcelli.
1 mei » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Barcelona Sporting Club.
7 juli » Oprichting van de Belgische voetbalclub Koninklijke White Star Club Lauwe.
25 juli » Opening van het Estadio Heliodoro Rodríguez López in Santa Cruz de Tenerife, Spanje.
11 november » Robert Millikan bewijst het bestaan van kosmische straling.
Dag van overlijden 23 augustus 1942
De temperatuur op 23 augustus 1942 lag tussen 10,5 °C en 19,0 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was 4,9 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 5,7 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
14 februari » In Rotterdam wordt de Maastunnel geopend. De overwelving is 1426 meter lang, de tunnel zelf meet 1070,15 meter. Er is bijna vijf jaar aan gewerkt.
18 april » De Doolittle Raid op Japan vindt plaats waarbij Tokio voor het eerst wordt gebombardeerd door B-25's.
1 juli » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Le Mont.
22 augustus » Brazilië verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
4 december » De Verenigde Staten bombarderen voor het eerst het vasteland van Italië.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Frank Coster, "Stamboom Coster", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_coster/I1651.php : benaderd 10 oktober 2026), "Betje Fresco (1905-1942)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.