Stamboom Witte, bierbrouwers in Alkmaar » Pieter Cornelis Kossen (1884-1955)

Persoonlijke gegevens Pieter Cornelis Kossen 


Gezin van Pieter Cornelis Kossen

Hij is getrouwd met Geertruida Francisca Maria Witte.

Zij zijn getrouwd op 14 juli 1908 te Alkmaar, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Charles E. Kossen  1912-1967 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Cornelis Kossen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Cornelis Kossen

Pieter Cornelis Kossen
1884-1955

1908

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 maart 1884 lag rond de 1,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
    • 14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
    • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
    • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
  • De temperatuur op 14 juli 1908 lag tussen 11,5 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 6,5 mm neerslag. Er was 3,8 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
    • 20 juni » Melitta Bentz, een huisvrouw uit Dresden neemt een patent op de koffiefilter.
    • 13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
    • 15 september » Explosie in stoomketel van kolenmijn Laura te Eygelshoven, 7 doden.
    • 1 oktober » De eerste T-Ford loopt van de band.
    • 28 december » In Messina (Italië) vallen als gevolg van een aardbeving en een tsunami meer dan 100.000 doden.
  • De temperatuur op 27 juli 1955 lag tussen 13,1 °C en 23,5 °C en was gemiddeld 19,2 °C. Er was 12,4 uur zonneschijn (79%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 30 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tiende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
    • 17 mei » Het derde kabinet Drees komt ten val nadat de ontwerphuurwet door de Tweede Kamer is verworpen.
    • 11 juni » Tijdens de 24 uur van Le Mans komen 83 mensen om het leven nadat de auto van Pierre Levegh uit de baan raakt. Na het ongeluk wordt autosport verboden in Frankrijk, West-Duitsland en Zwitserland. Het verbod in Zwitserland bestaat nog steeds.
    • 16 juni » Paus Pius XII excommuniceert Juan Perón.
    • 27 juli » Oostenrijk wordt onafhankelijk, de grote mogendheden beëindigen de bezetting.
    • 14 september » Oprichting van het Aartsbisdom Dakar en het bisdom Ziguinchor in Senegal. Benoeming van Marcel Lefebvre tot aartsbisschop van Dakar.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kossen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kossen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kossen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kossen (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Wim Welberg, "Stamboom Witte, bierbrouwers in Alkmaar", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-witte/I246.php : benaderd 26 september 2026), "Pieter Cornelis Kossen (1884-1955)".