Stamboom Wit en andere families West-Friesland » Cornelis Wijn (1855-????)

Persoonlijke gegevens Cornelis Wijn 


Gezin van Cornelis Wijn

Hij is getrouwd met Wilhelmina Nooij.

Zij zijn getrouwd op 12 oktober 1884 te Nieuwe Niedorp, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan Willem Wijn  1892-????


Notities over Cornelis Wijn

Voorouders van Cornelis Wijn
Tot de 5de generatie.

Generatie 1
1 - Cornelis Wijn ca 1855-
Generatie 2
2 - Meijert Wijn ca 1824-
3 - Aagje de Jongh ca 1830-
Generatie 3
4 - Jan Wijn ca 1796-
5 - Ariaantje Tijssen ca 1797-
6 - Jan de Jongh ca 1798-
7 - Trijntje Houvast ca 1801-
Generatie 4
8 - Jan Wijn †
9 - Neeltje de Boer †
10 - Meijert Tijssen †
11 - Maartje Bakker †
12 - Klaas de Jongh †
13 - Grietje Hilsen †
14 - Arien Houvast †
15 - Ariaantje Roggeveen †
Generatie 5
16 - ? ?
17 - ? ?

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Wijn?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis Wijn

Cornelis Wijn
1855-????

1884

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 oktober 1884 lag rond de 7,4 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
    • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
    • 25 augustus » Oprichting van Noorse conservatieve politieke partij Høyre.
    • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.

Over de familienaam Wijn

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wijn.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wijn.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wijn (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Ben Wit, "Stamboom Wit en andere families West-Friesland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wit/I5072.php : benaderd 26 december 2025), "Cornelis Wijn (1855-????)".