De temperatuur op 18 november 1882 lag rond de -2,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
24 maart » Robert Koch maakt zijn ontdekking wereldkundig: de bacterie die tuberculose veroorzaakt.
9 mei » Introductie van de verbeterde stethoscoop van William Ford.
5 juni » Musée Grévin Parijs opent haar deuren.
4 september » Thomas Edison schakelt 's werelds eerste elektriciteitsvoorziening in, waarmee hij 59 klanten rond zijn Pearl Street Station in Lower Manhattan van 110 Volt gelijkstroom voorziet.
17 september » Oprichting van de Nederlandsche Schaatsenrijders Bond.
Trouwdag 16 juli 1914
De temperatuur op 16 juli 1914 lag tussen 11,1 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 7,7 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 januari » Introductie van de lopende band door Henry Ford.
20 maart » In New Haven, een stad in de Amerikaanse staat Connecticut, vindt het eerste wereldkampioenschap kunstschaatsen plaats.
15 juni » In Durrës (Albanië) sneuvelt de Nederlandse majoor Lodewijk Thomson tijdens een vredesmissie.
1 september » De laatste Amerikaanse trekduif, een duivin genaamd Martha, sterft in de Cincinnati Zoo. Daarmee is de soort uitgestorven.
10 oktober » Onder druk van Duitse bombardementen, werd de officiële overgave van Antwerpen ondertekend door de Antwerpse burgemeester, Jan De Vos.
18 oktober » De Slag om de IJzer gaat van start. Franse, maar vooral Belgische, soldaten verdedigen de Noordelijke frontlinie in de Westhoek.
Dag van overlijden 17 december 1975
De temperatuur op 17 december 1975 lag tussen -2,4 °C en 3,8 °C en was gemiddeld 0,6 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 3,6 uur zonneschijn (47%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
17 februari » De abonnees van het Dagblad van het Oosten moeten het doen zonder krant, omdat de redactie van de krant staakt; zij wil niet opgaan in de redactie van het dagblad Tubantia.
13 maart » IJsselmeervogels kwalificeert zich als amateurclub in de halve finale van de KNVB beker.
22 maart » Teach-In wint in Stockholm, Zweden, het 20e Eurovisiesongfestival met het liedje "Ding-a-dong".
2 september » De Aktiegroep Nieuwmarkt bezet het kantoor van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) aan de Keizersgracht in Amsterdam, om de bouw te voorkomen van een complex aan de Nieuwe Amstelstraat met winkels, horeca, een museum voor architectuur en een nieuw hoofdkantoor voor de BNA.
3 september » Eerste uitzending van Hilversum 3 in stereo. Ingebruikname stereo DJ meubel.
22 november » Koning Juan Carlos wordt staatshoofd van Spanje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ben Wit, "Stamboom Wit en andere families West-Friesland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wit/I1036.php : benaderd 26 september 2026), "Cornelia Hogenes (1882-1975)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.