13 maart » Voor het eerst wordt een weg met asfalt bestreken, in Monte Carlo. Uitvinder van dat asfalt is de Zwitserse dokter Ernest Guglielminetti.
1 juni » De grote staking van Twentse textielarbeiders verloopt. Op het hoogtepunt van de acties waren 45.000 textielarbeiders werkloos, hetzij door staking, hetzij door uitsluiting.
23 juli » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub SBV Excelsior.
25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Montevideo Wanderers FC.
31 oktober » Voltooiing van de eerste telegraafkabel door de Stille Oceaan.
14 december » Eerste telegraafkabel gelegd onder de Stille Oceaan.
Dag van overlijden 29 april 1969
De temperatuur op 29 april 1969 lag tussen 0,9 °C en 12,7 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 11,9 uur zonneschijn (81%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
4 april » Denton Cooley implanteert het eerste kunsthart; de patiënt blijft nog 65 uur in leven.
28 april » Charles de Gaulle treedt af als president van Frankrijk omdat hij het referendum van de dag ervoor had verloren
5 juli » Op Curaçao wordt de radicale socialistische partij Frente Obrero Liberashon opgericht.
19 augustus » De Surinaamse militaire grenspost te Tigri aan de Corantijnrivier wordt middels een truck met geweld overgenomen door Guyanese militairen. Sindsdien is het "betwist gebied" gelegen tussen de Boven Corantijn- en de Coeroenirivier in handen van de Guyanezen.
20 september » Anatoli Bondartsjoek scherpt in Athene het wereldrecord kogelslingeren (74,52 meter) van Romuald Klim aan tot 74,68 meter.
15 november » In Washington protesteren 250.000 mensen tegen de Vietnamoorlog.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ben Wit, "Stamboom Wit en andere families West-Friesland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wit/I10083055.php : benaderd 20 oktober 2026), "Johanna Polsma (1902-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.