Stamboom Westerman » Ties Jans Blaauw Koek (1825-1875)

Persoonlijke gegevens Ties Jans Blaauw Koek 


Gezin van Ties Jans Blaauw Koek

Waarschuwing Let op: Echtgenote (Ezterliena Waalkens) is ook zijn nicht.

Hij is getrouwd met Ezterliena Waalkens.

Ties trouwde met zijn volle nicht Ezterliena.

Zij zijn getrouwd op 15 mei 1871 te Finsterwolde, hij was toen 46 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Geessien Koek  1873-1954
  2. Ties Jan Koek  1876-1961 


Notities over Ties Jans Blaauw Koek

https://www.genealogieonline.nl/genealogie-koek/I6352.php
1825, 10 mei: In het jaar duizend achthonderd vijf en twintig den tienden mei des namiddags om een uur is voor mij T.H. Buurma schout alhier van den Burgerlijken Stand van de gemeente Finsterwolde kwartier Winschoten ter kennisgeving gecompareerd: Ties Jans Blaauw oud drie en veertig jaren van beroep arbeider wonende te Finsterwolde welke verklaarde .(dat uit)... zijn .(stief).. dochter Geesien Klaassens Koek op donderdag den vijfden mei des jaars een duizend achthonderd vijf en twintigdes avonds om elf uren te Finsterwolde in het armhuis een kind van het manlijk geslacht in onecht geboren is, het welk zij van voornemen is te noemen: Ties Jans Blaauw. welke verklaring geschied zijnde in tegenwordigheid van Frans Jans Nuninga oud Zes en vijftig jaren van beroep arbeider en van Jan Jacobs Bottinga oud Tweeenveertig jaren van beroep ... beide wonende te Finsterwolde. Zoo is hiervan deze acte geformeerd en door .... ........ nadat ... is voorgelezen op .....“

Opmerkelijk: hij trouwt met de kleindochter van zijn stief-grootvader - de stiefvader van zijn moeder. Daardoor is het Blaauw dat hij als derde voornaam draagt gelijk aan de achternaam van zijn schoonmoeder!
https://www.openarchieven.nl/gra:b3833480-77e7-e8f0-2d6c-448944c2fabd
Geboorte Ties Jans Blaauw
Hij is dus vernoemd naar Ties Jans Blauw, zijn stiefvader? En die deed ook de aangifte? Hmm.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ties Jans Blaauw Koek?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ties Jans Blaauw Koek

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ties Jans Blaauw Koek

Klaas Hindriks Koek
± 1763-± 1802

Ties Jans Blaauw Koek
1825-1875

1871
Geessien Koek
1873-1954
Ties Jan Koek
1876-1961

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 5 mei 1825 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1825: Bron: Wikipedia
      • 4 maart » John Quincy Adams wordt beëdigd als 6e president van de Verenigde Staten
      • 21 maart » Paus Leo XII creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse monnik Mauro Alberto Cappellari.
      • 25 augustus » Uruguay verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 27 september » In Engeland rijdt de eerste passagierstrein, bestaande uit één wagon met passagiers, getrokken door een locomotief. George Stephenson is de machinist.
      • 27 september » Voor het eerst trekt een stoomlocomotief (de Locomotion No.1, bestuurd door George Stephenson) een passagierstrein vooruit.
    • De temperatuur op 15 mei 1871 lag rond de 5,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 28 januari » Frankrijk capituleert tijdens de Frans-Pruisische Oorlog.
      • 24 februari » Charles Darwin publiceert in Londen zijn Descent of Man (De afstamming van de mens).
      • 18 maart » Begin van de Parijse Commune.
      • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
      • 17 juli » Op de Académie des Sciences in Parijs stelt Zénobe Gramme zijn eerste dynamo voor. Deze dynamo was het vertrekpunt van de moderne elektrische industrie.
      • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
    • De temperatuur op 7 september 1875 lag rond de 20,9 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
      • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
      • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
      • 25 augustus » Als eerste zwemt Matthew Webb Het Kanaal over.
      • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
      • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Blaauw Koek


    De publicatie Stamboom Westerman is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Harry Westerman, "Stamboom Westerman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-westerman/X6915.php : benaderd 29 december 2025), "Ties Jans Blaauw Koek (1825-1875)".