Stamboom Westerman » Elsijn Jans (1742-1801)

Persoonlijke gegevens Elsijn Jans 


Gezin van Elsijn Jans

(1) Zij is getrouwd met Harm Berentz.

https://www.genealogieonline.nl/stamboom-swijgman-en-feiken/I10744.php
RA Beerta Fol.204 - 3 mei 1766 - Hinderk Derks en Martien Eppes (ehel.) verkopen aan Harm Beerents en zijn bruid Elsijn Jans, hun eigendomlijke behuizing met de overdracht van de grond en de tuin in de Beerta op grond van Otto Pieters= erfgenamen. Huur: 15 gld. 10 st. Prijs: 305 car.gld. 5 st. Getuigen: koopman Eildert Wubbes en Beerent Meijer.

Zij zijn getrouwd op 25 mei 1766 te Beerta, zij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan Harms  1768-????
  2. Aefje Harms  1770-1774
  3. Maria Hams  1771-????
  4. Aafje Harms  1774-1779


(2) Zij is getrouwd met Johan Hindrik Schulte.

Zij zijn getrouwd op 25 januari 1778 te Beerta, zij was toen 36 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Elsijn Jans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Elsijn Jans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Elsijn Jans

Carsjen Berents
± 1680-< 1730
Aeltie Nommes
± 1680-1721
Jan Geertz
± 1710-< 1744

Elsijn Jans
1742-1801

(1) 1766

Harm Berentz
± 1740-< 1778

Jan Harms
1768-????
Aefje Harms
1770-1774
Maria Hams
1771-????
Aafje Harms
1774-1779
(2) 1778

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 januari 1778 lag rond de 2,0 °C. Er was 26 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noordoost ten oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1778: Bron: Wikipedia
      • 26 januari » Sydney wordt gesticht.
      • 6 februari » Na de Amerikaanse overwinning op de Britten bij de Slag bij Saratoga lukt het Benjamin Franklin een verbond te sluiten met Frankrijk.
      • 1 juni » Paus Pius VI creëert tien nieuwe kardinalen, onder wie de aartsbisschop van Mechelen Johann Heinrich von Frankenberg en de Franse grootaalmoezenier Lodewijk René Eduard de Rohan.
      • 26 augustus » Eerste beklimming van de berg Triglav.
      • 26 november » James Cook ontdekt Maui.
    • De temperatuur op 3 september 1801 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig bui. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1801: Bron: Wikipedia
      • 1 januari » De astronoom Giuseppe Piazzi ontdekt de eerste, en tevens grootste, planetoïde Ceres (diameter 974,6 kilometer).
      • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd als 3e president van de Verenigde Staten.
      • 21 maart » Verdrag van Aranjuez (1801) bevestigt het Derde verdrag van San Ildefonso.
      • 23 maart » Tsaar Paul I van Rusland wordt vermoord door een groep Russische officieren
      • 11 juli » Jean-Louis Pons ontdekt zijn eerste komeet. Tussen 1801 en 1827 zal hij in totaal 37 kometen ontdekken.
      • 15 juli » Sluiting van het Concordaat tussen Paus Pius VII en Frankrijk (Napoleon Bonaparte).
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia



    De publicatie Stamboom Westerman is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Harry Westerman, "Stamboom Westerman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-westerman/I3518.php : benaderd 30 december 2025), "Elsijn Jans (1742-1801)".