Hij is getrouwd met Jantje Kwakenburg.
Zij zijn getrouwd op 11 november 1871 te Veendam, hij was toen 29 jaar oud.
Kind(eren):
https://fotocollect.blog/de-veenkoloni%D1%91n/
De werf werd opgericht in 1860 en was gespecialiseerd in het bouwen van sloepen.
Over de bijnaam ‘bootjemoaker’ zei de laatste sloepenbouwer Roelf Oorburg (geboren in 1914) in 1989 in een interview: ‘Wie hebben dus aaltied sloepen-baauwer west.
Mor ze zeden wel aaltied bootjebaauwer Oorburg.
Zoksen as Grol wazzen helgen-boazen of scheepsbaauwer.
Dij muiken schepen. Wie haren ook gain helgen, wie haren n schure, doar we boten in
muiken. Hai stait ter nog, hai is allaine wat körter mokt.’
Zowel het Noordelijk Scheepvaart Museum in Groningen als het Veenkoloniaal Museum in Veendam bewaren nog een sloep gebouwd door Oorburg.
https://www.veenkoloniaalmuseum.nl/nl/in-het-museum/vaste-tentoonstelling/sluiskade
Sluiskade
Via de schipperskamer bereikt men de sluiskade. Een winkel en een café waren bij elke sluis te vinden. De schipper moest immers wachten alvorens geschut te kunnen worden. Vaak had men hier de kans om even van boord te gaan. Naast de winkel zien we een schuurtje van een sloepenbouwer. De sloep werd in 1948 door ‘botenbouwer’ Oorburg uit Veendam gebouwd voor schipper Stemmer.
https://bhs20.lvbhb.nl/BHS/show1ship.php?id=MTQ0NzI=
BHS-nummer Scheepsnaam Type schip Gebouwd van Bouwjaar Werf Plaats van de werf
14472 Krab Groninger sloep hout in 1932 Oorburg Lemmer
Gebied en vracht
Oorspronkelijk vaargebied Oorspronkelijk soort vracht Huidige ligplaats
IJsselmeer, Waddenzee Als jacht gebouwd, dus pleziervaart Hollandse IJssel, Gouda, Z-H rivierengebied
Korte geschiedenis van dit schip
De "Krab" is in 1932 gebouwd bij Oorburg te Lemmer in opdracht van een tjalkschipper. De zoon van deze tjalkschipper was een vriend van de vader van de heer Arts (huidige eigenaar). Als deze familie als 1e eigenaar wordt beschouwd is de heer Artsde 3e eigenaar. De 2e eigenaar heeft het schip slechts 5 jaar in bezit gehad en heeft er in die 5 jaar niets aan gedaan, zodat er ook niets verpest is, behalve verwaarlozing. De "Krab" is in 1970 in bezit van de heer Arts gekomen en in 1971 is alle verwaarlozing teniet gedaan en was het schip weer als nieuw. Door zorgvuldig onderhoud is de huidige staat dus nog steeds vrijwel origineel.
De "Krab" is inmiddels 91 jaar oud en oogt als nieuw.
https://www.beeldbankgroningen.nl/beelden/detail/3b17c729-5cc2-9053-5bd8-2d29b25deafc
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Roelf Cornelis Oorburg | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1871 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jantje Kwakenburg | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.