Weening en Achtkarspelen e.o. » Cornelis Hogendijk (1906-1975)

Persoonlijke gegevens Cornelis Hogendijk 


Gezin van Cornelis Hogendijk

Hij is getrouwd met Dirkje Drent.

Zij zijn getrouwd op 11 juli 1930 te Smallingerland (Fr), hij was toen 23 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis Hogendijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1906, Ferwerderadeel
  2. http://www.graftombe.nl/names/info/272409/hogendijk
  3. Huwelijksregister 1930, Smallingerland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 oktober 1906 lag tussen 2,8 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,3 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 1 februari » In Rotterdam wordt de korfbalclub RSC Velox opgericht.
    • 7 april » Kurt Wegener en Alfred Wegener landen na met een luchtballon 52 uur in de lucht gebleven te zijn; een record.
    • 7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
    • 19 april » Maurice Brébart en Fernand Oedenkoven stichten de krant La Dernière Heure.
    • 19 mei » De 19,7km lange Simplon-tunnel tussen Zwitserland en Italië wordt feestelijk geopend.
    • 18 juni » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalbond onder de naam Liga Paraguaya de Fútbol.
  • De temperatuur op 26 augustus 1975 lag tussen 10,3 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 16,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 12,0 uur zonneschijn (85%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
    • 28 februari » Een Londense metrotrein van de Northern Line schiet bij het eindpunt door het stootblok op station Moorgate, waarbij 43 personen omkomen.
    • 30 juni » President Kenneth Kaunda van Zambia kondigt verstrekkende nationalisaties aan: al het particuliere landbezit, de bioscopen, particuliere verpleeginrichtingen en de grote dagbladen in het Afrikaanse land worden in beslag genomen door de staat.
    • 20 juli » De Franse wielrenner Bernard Thévenet wint de Ronde van Frankrijk, vóór Eddy Merckx.
    • 8 augustus » De Chinese Banqiao-dam breekt door. Hierbij vallen ca. 26.000 doden.
    • 15 augustus » Militaire coup in Bangladesh.
    • 2 september » De Aktiegroep Nieuwmarkt bezet het kantoor van de Bond van Nederlandse Architecten (BNA) aan de Keizersgracht in Amsterdam, om de bouw te voorkomen van een complex aan de Nieuwe Amstelstraat met winkels, horeca, een museum voor architectuur en een nieuw hoofdkantoor voor de BNA.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hogendijk


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I93505.php : benaderd 14 oktober 2026), "Cornelis Hogendijk (1906-1975)".