1 januari » Einde van de Spaanse overheersing in Cuba.
27 maart » Guglielmo Marconi brengt een draadloze radioverbinding tot stand over het Kanaal
27 april » William Middlebrook De uitvinding van de paperclip (eerste patentaanvraag voor paperclipmachine).
3 mei » Oprichting van de Hongaarse voetbalclub Ferencvárosi TC.
3 september » Ernest Grisar richt beerschot VAC op.
4 december » In Madison Square Garden in New York wordt de eerste officiële zesdaagse-wielerwedstrijd verreden
Trouwdag 15 mei 1926
De temperatuur op 15 mei 1926 lag tussen 5,9 °C en 9,9 °C en was gemiddeld 7,5 °C. Er was 4,3 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
9 mei » De Amerikaanse ontdekkingsreizigers Richard Byrd en Floyd Bennett vliegen als eersten over de Noordpool.
29 mei » De Nederlandse publieke omroep VPRO wordt opgericht.
31 mei » Oprichting van het Nationaal park Kruger in Zuid-Afrika.
7 juni » De Catalaanse architect Antoni Gaudí wordt aangereden door een tram in zijn woonplaats Barcelona. Hij sterft enkele dagen later.
4 juli » Oprichting van de Bosnische voetbalclub Borac Banja Luka.
Dag van overlijden 14 juni 1959
De temperatuur op 14 juni 1959 lag tussen 8,7 °C en 18,8 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 13,9 uur zonneschijn (83%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I92944.php : benaderd 23 mei 2026), "Janke Visser (1899-1959)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.