Weening en Achtkarspelen e.o. » Menna Ritsema (1876-1958)

Persoonlijke gegevens Menna Ritsema 


Gezin van Menna Ritsema

(1) Zij is getrouwd met Sijbrand Tornga.

Zij zijn getrouwd op 29 april 1908 te Ten Boer (Gr), zij was toen 32 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Geertje Tornga  1909-2002


(2) Zij is getrouwd met Johannes Dekens.

Zij zijn getrouwd op 14 november 1918 te Ten Boer (Gr), zij was toen 42 jaar oud.Bron 5

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Menna Ritsema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Menna Ritsema

Menna Ritsema
1876-1958

(1) 1908
(2) 1918

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Ten Boer 1876
  2. (Niet openbaar)
  3. http://www.graftombe.nl/names/info/53265/ritsema
  4. Huwelijksregister Ten Boer 1908
  5. Huwelijksregister Ten Boer 1918

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
    • 7 maart » Alexander Graham Bell ontvangt patent voor de telefoon.
    • 22 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Japan in de apostolische vicariaten Noord-Japan, Centraal-Japan en Zuid-Japan.
    • 1 augustus » Colorado wordt de 38e staat van de Verenigde Staten.
    • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
    • 8 augustus » Thomas Alva Edison verkrijgt octrooi op de stencilmachine.
  • De temperatuur op 14 november 1918 lag tussen 2,2 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 5,6 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1918: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,6 miljoen inwoners.
    • 1 april » Oprichting van de Royal Air Force in het Verenigd Koninkrijk.
    • 21 april » De Duitse jachtdriedekker van Manfred von Richthofen (de Rode baron) wordt neergeschoten, waarbij hij om het leven komt.
    • 14 september » De Tsjecho-Slowaakse republiek benoemt Tomáš Masaryk tot zijn eerste president.
    • 10 november » Wilhelm Groener sluit met de nieuwe rijkskanselier Friedrich Ebert het zgn. "Ebert-Groener-pact".
    • 12 november » Oostenrijk wordt een republiek.
    • 9 december » Oprichting van de Finse Nationale Coalitiepartij.
  • De temperatuur op 2 april 1958 lag tussen -0,6 °C en 4,9 °C en was gemiddeld 1,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (22%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Acht spelers van Manchester United verliezen het leven bij de vliegramp van München.
    • 4 juli » Benoeming van Karol Wojtyła tot hulpbisschop van Krakau in Polen.
    • 14 augustus » KLM-vlucht 607-E van Amsterdam naar New York stort ten westen van Ierland in de Atlantische oceaan. Alle 99 inzittenden komen om.
    • 12 september » Jack Kilby presenteert de eerste werkende geïntegreerde schakeling, maar verliest het patent 11 jaar later aan Robert Noyce.
    • 17 september » De eerste aflevering van Pipo de Clown verschijnt op de Nederlandse televisie.
    • 15 december » Paus Johannes XXIII creëert 23 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse aartsbisschop van Milaan Giovanni Battista Montini, de latere paus Paulus VI.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Ritsema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Ritsema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Ritsema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ritsema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I90206.php : benaderd 12 oktober 2026), "Menna Ritsema (1876-1958)".