De temperatuur op 8 maart 1920 lag tussen -1,9 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 1,2 mm neerslag. Er was 6,7 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 februari » Duitsland ontruimt het Hultschiner landje
14 maart » Harry Boye Karlsen, Noors voetballer († 1994)
19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
24 augustus » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku scherpt in Antwerpen zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.00,4. Het oude record - 1 seconde trager - stond sinds 9 augustus 1918 op zijn naam.
7 oktober » Het Ir. D.F. Woudagemaal te Lemmer wordt in gebruik genomen.
31 oktober » Treinongeval in Borne (1 dode en 4 gewonden).
Dag van overlijden 14 oktober 2012
De temperatuur op 14 oktober 2012 lag tussen 6,3 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 4,9 uur zonneschijn (45%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Stierenvechten wordt verboden in de Spaanse regio Catalonië.
19 maart » President Hugo Chávez van Venezuela zegt dat een moordcomplot is ontdekt tegen Henrique Capriles, Chavez' rivaal bij de presidentsverkiezingen in oktober.
6 juni » Ingebruikname van Internet Protocol v6 dat een grote toename van het aantal gebruikers (mensen en robotten) van het internet mogelijk maakt.
21 augustus » Het referendum in Roemenië over afzetting van de president is terecht ongeldig verklaard, aldus het Constitutionele Hof van het Oost-Europese land.
8 september » In Roemenië komen acht mensen om het leven bij een botsing tussen een tractor met aanhangwagen en een trein. Het ongeluk gebeurt op een onbewaakte spoorwegovergang bij het plaatsje Chilieni in Midden-Roemenië.
15 december » Een grote container met vuurwerk explodeert en vliegt in brand bij een vuurwerkloods op Curaçao. Hierbij vallen drie doden en vijf gewonden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I82059.php : benaderd 21 mei 2026), "Margje Zandbergen (1920-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.