Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrikje Tuinstra (1895-1953)

Persoonlijke gegevens Hendrikje Tuinstra 


Gezin van Hendrikje Tuinstra

Zij is getrouwd met Albert Scholte.

Zij zijn getrouwd op 7 maart 1914 te Smallingerland (Fr), zij was toen 18 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikje Tuinstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrikje Tuinstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikje Tuinstra

Aatje Smeding
1831-1907

Hendrikje Tuinstra
1895-1953

1914

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1895, Smallingerland
  2. Overlijdensregister 1953, Smallingerland
  3. Huwelijksregister 1914, Smallingerland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 april 1895 lag rond de 5,7 °C. Er was 0.8 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
    • 20 februari » De Engelse schaatser Albert E. Tebbit vestigt het werelduurrecord op de schaats in Leytestone: in één uur tijd schaatst hij 26448 m.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 26 juli » Huwelijk van Marie Sklodowska en Pierre Curie.
    • 8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
    • 23 december » In Amsterdam wordt de Bouwonderneming Jordaan NV opgericht, een experiment om te zien of het mogelijk is om de erbarmelijke leefomstandigheden van de arbeidersklasse in de volkswijk de Jordaan te verbeteren zonder overheidssteun.
  • De temperatuur op 7 maart 1914 lag tussen 4,6 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 4,6 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 28 maart » Eerste radio-uitzending in België.
    • 12 april » Wielrenner Piet van Nek sr. komt zwaar ten val op de wielerbaan van Leipzig. Twee dagen later overlijdt hij.
    • 15 april » Hermann Hesse publiceert zijn roman Rosshalde.
    • 8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
    • 3 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Frankrijk en vraagt het neutrale België om doorgang (Von Schlieffenplan). België weigert.
    • 22 augustus » In België treffen de Britse en Duitse troepen elkaar voor het eerst tijdens de Eerste Wereldoorlog.
  • De temperatuur op 24 mei 1953 lag tussen 10,8 °C en 25,5 °C en was gemiddeld 18,5 °C. Er was 14,6 uur zonneschijn (91%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
    • 3 februari » Portugese kolonisten richten op Sao Tomé een bloedbad aan onder de Afrikaanse bevolking.
    • 2 mei » Troonsbestijging van de koningen Faisal II van Irak en Hoessein van Jordanië.
    • 15 mei » Oprichting van het commerciële Venezolaans televisienetwerk Radio Caracas Television.
    • 26 juli » Fidel Castro, Cubaanse revolutionair valt de Moncada barakken aan, en lost daarmee het startschot voor de Cubaanse revolutie.
    • 1 oktober » Het jeugdtijdschrift Taptoe verschijnt voor het eerst.
    • 9 november » Cambodja wordt onafhankelijk van Frankrijk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tuinstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tuinstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tuinstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tuinstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I81991.php : benaderd 28 september 2026), "Hendrikje Tuinstra (1895-1953)".