Weening en Achtkarspelen e.o. » Nicolaas Jan Waringa (1878-1972)

Persoonlijke gegevens Nicolaas Jan Waringa 


Gezin van Nicolaas Jan Waringa

Hij is getrouwd met Ipina Biesma.

Zij zijn getrouwd op 23 juli 1914 te Smallingerland (Fr), hij was toen 36 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Nicolaas Jan Waringa?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Nicolaas Jan Waringa

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Nicolaas Jan Waringa

Jan Waringa
1854-1924

Nicolaas Jan Waringa
1878-1972

1914

Ipina Biesma
1891-1950


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1878, Leeuwarden
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/272138/waringa
  3. Huwelijksregister 1914, Smallingerland

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 maart 1878 lag rond de 7,8 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1878: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 2 februari » Griekenland verklaart de oorlog aan Turkije.
    • 3 maart » Bulgarije herneemt zijn onafhankelijkheid van het Ottomaanse Rijk.
    • 3 maart » Kroning van Paus Leo XIII in Rome.
    • 4 mei » De fonograaf wordt voor het eerst gedemonstreerd.
    • 2 juli » Eerste Varsity (roeien).
    • 7 september » William Booth verandert de naam van zijn Christian Mission in The Salvation Army. In Nederlands wordt dit het Leger des Heils genoemd.
  • De temperatuur op 23 juli 1914 lag tussen 12,3 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 6,2 mm neerslag. Er was 4,8 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De eerste regelmatige luchtlijn ter wereld wordt in Florida in gebruik genomen.
    • 7 april » De 'Vereeniging tot stichting en exploitatie van vakantie-oorden in Nederland "Zomers Buiten"' wordt opgericht in Amsterdam.
    • 28 juni » Aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk wordt doodgeschoten in Sarajevo door Gavrilo Princip. Deze gebeurtenis vormt de aanleiding tot de Eerste Wereldoorlog.
    • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
    • 23 augustus » Slag bij Bergen, een eerste contact tussen de Duitsers en de Britten als onderdeel van Slag der Grenzen.
    • 15 december » Einde van de Slag bij Łódź; Rusland trekt zich terug op Moskou.
  • De temperatuur op 19 maart 1972 lag tussen 2,0 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 6,8 uur zonneschijn (56%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • Van donderdag 20 juli 1972 tot vrijdag 11 mei 1973 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel II met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1972: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,3 miljoen inwoners.
    • 22 januari » Ondertekening te Brussel van de Verdragen inzake de toetreding van nieuwe leden van de EEG, te weten Denemarken, Groot-Brittannië, Ierland en Noorwegen.
    • 16 februari » Verdediger Theo de Jong maakt zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in de vriendschappelijke wedstrijd in Athene tegen Griekenland (0-5).
    • 2 september » DDR-sprintatlete Renate Stecher scherpt bij de Olympische Spelen in München het wereldrecord op de 100 meter aan tot 11,07 seconden.
    • 14 november » De Dow Jones Index sluit voor het eerst boven de 1000 punten. Op het einde van de dag staat hij op 1003,16.
    • 25 november » Norman Kirk wordt verkozen tot premier van Nieuw-Zeeland.
    • 7 december » Apollo 17 wordt gelanceerd. Dit is de laatste Apollo-missie naar de Maan.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Waringa

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Waringa.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Waringa.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Waringa (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I81945.php : benaderd 12 oktober 2026), "Nicolaas Jan Waringa (1878-1972)".