De temperatuur op 21 september 1906 lag tussen 9,2 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 9,1 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
29 januari » De Nederlandse schaatser Coen de Koning vestigt het werelduurrecord op de schaats in Davos: in één uur tijd schaatst hij 32370 m.
1 februari » In Rotterdam wordt de korfbalclub RSC Velox opgericht.
7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
13 augustus » Oprichting van de Belgische voetbalclub Berchem Sport.
22 november » In Bilthoven wordt de Stichtse Cricket en Hockey Club (SCHC) opgericht.
23 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Atlántida Sport Club.
Trouwdag 11 juni 1931
De temperatuur op 11 juni 1931 lag tussen 13,0 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 3,2 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 maart » De Verenigde Staten adopteren "The Star-Spangled Banner" als het nationale volkslied.
5 maart » Daniel Salamanca Urey wordt president van Bolivia.
31 maart » Een forse aardbeving verwoest bijna de helft van Managua in Nicaragua, tweeduizend mensen komen om.
13 mei » Verkiezing van Paul Doumer tot president van Frankrijk.
21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
4 december » Maximiliano Hernández Martínez pleegt een staatsgreep in El Salvador.
Dag van overlijden 4 mei 1985
De temperatuur op 4 mei 1985 lag tussen 5,5 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,5 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
11 mei » Paus Johannes Paulus II arriveert in Nederland voor een officieel bezoek. In Utrecht breken rellen uit en de Mobiele Eenheid probeert de demonstranten uit elkaar te houden.
27 juli » Een militaire staatsgreep in Oeganda werpt het bewind van president Milton Obote omver.
4 september » Het Nederlands voetbalelftal bereidt zich voor op de play-offs tegen België en verslaat Bulgarije. Rob de Wit maakt in Heerenveen het enige doelpunt voor Oranje. Ernie Brandts (28ste) en Huub Stevens (18de) spelen hun laatste interland.
8 september » Paus Johannes Paulus II brengt een eendaags bezoek aan Liechtenstein.
17 oktober » Opening van het Sultan Qaboos Sports Complex in Masqat, Oman.
20 november » De eerste versie van Microsoft Windows wordt uitgebracht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I81264.php : benaderd 24 december 2025), "Romke van der Veen (1906-1985)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.