1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
25 februari » Oprichting van de United States Steel Corporation.
27 maart » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub Brühl St. Gallen.
8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
14 september » De Amerikaanse president William McKinley sterft aan schotwonden, toegebracht door een anarchist; Theodore Roosevelt wordt de 26e president van de Verenigde Staten.
Trouwdag 8 mei 1940
De temperatuur op 8 mei 1940 lag tussen 7,7 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Cesena.
13 mei » Koningin Wilhelmina ontvlucht Nederland om naar Engeland te gaan vanwege de Duitse invasie van Nederland. Prinses Juliana neemt haar kinderen mee naar Canada voor hun veiligheid.
17 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitsland bezet Brussel.
15 september » De Duitse Luftwaffe lanceert een grootscheepse aanval op Londen: 60 vliegtuigen gaan verloren. Feitelijke einde van de Slag om Engeland.
28 oktober » Tweede Wereldoorlog: Invasie van Griekenland door Italië.
7 november » De Tacoma Narrows Bridge ("Galloping Gertie") stort in door hevige resonantie opgewekt door de wind.
Dag van overlijden 19 mei 1971
De temperatuur op 19 mei 1971 lag tussen 10,3 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 12,4 uur zonneschijn (78%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I81077.php : benaderd 8 februari 2026), "Binne Kooistra (1901-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.