Weening en Achtkarspelen e.o. » Sjoerd Haven (1883-1955)

Persoonlijke gegevens Sjoerd Haven 


Gezin van Sjoerd Haven

(1) Hij is getrouwd met Antje Huisman.

Zij zijn getrouwd op 18 mei 1907 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Tetje Haven  1907-1979
  2. Lammert Haven  1910-1910
  3. Lammert Haven  1911-1992 
  4. Jitske Haven  1918-1988
  5. Taetske Haven  1921-1972


(2) Hij is getrouwd met Geertje Heins.

Zij zijn getrouwd op 2 januari 1947 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 63 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sjoerd Haven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sjoerd Haven

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sjoerd Haven

Albert Jans Plat
± 1795-1857
Lammert Haven
1855-1927

Sjoerd Haven
1883-1955

(1) 1907

Antje Huisman
1885-1943

Tetje Haven
1907-1979
Lammert Haven
1910-1910
Lammert Haven
1911-1992
Jitske Haven
1918-1988
Taetske Haven
1921-1972
(2) 1947

Geertje Heins
1882-1967


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1883, Kollumerland c.a.
  2. Overlijdensregister 1955, Kollumerland c.a.
  3. Huwelijksregister 1907, Kollumerland c.a.
  4. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 januari 1883 lag rond de 1,8 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 13 april » Alfred Packer wordt schuldig bevonden aan kannibalisme.
    • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
    • 11 juli » Het waterschap Het Woud werd opgericht bij besluit van Provinciale Staten van Noord-Brabant.
    • 27 augustus » Uitbarsting van de Krakatau, met een vloedgolf tot gevolg.
    • 4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
    • 18 november » Amerikaanse en Canadese spoorwegen stellen vier standaard tijdzones in voor het hele continent, waarmee een eind komt aan de verwarring door het gebruik van duizenden lokale tijdrekeningen.
  • De temperatuur op 2 januari 1947 lag tussen -0,1 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 2,0 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 1,4 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 5 juni » Amerikaans minister van buitenlandse zaken George Marshall lanceert een plan voor massale economische steun voor het ontredderde Europa, het zogenaamde Marshallplan.
    • 7 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Huachipato.
    • 27 juni » In Ukkel wordt met 38,8°C de hoogste temperatuur gemeten die ooit in België is vastgesteld. In Maastricht wordt het op die dag 38,4°C, de op een na hoogste temperatuur in Nederland ooit gemeten.
    • 26 juli » Benoeming van Antonius Hanssen tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Roermond in Nederland.
    • 7 oktober » Bisschopswijding van Antonius Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond.
    • 2 november » Eerste (en enige) vlucht van de Spruce Goose (Hughes H-4 Hercules), het vliegtuig met de grootste vleugelspanwijdte dat ooit heeft gevlogen.
  • De temperatuur op 4 juni 1955 lag tussen 9,6 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Er was 7,4 uur zonneschijn (45%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De USS Nautilus vaart als eerste kernonderzeeër uit.
    • 30 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tiende keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
    • 1 mei » Instelling van de feestdag van de 'heilige Jozef Arbeider' op 1 mei door paus Pius XII om een christelijk tegenwicht te bieden aan de socialistische 'Dag van de Arbeid'.
    • 12 augustus » In Zuid-Soedan wordt de uitzonderingstoestand uitgeroepen.
    • 3 september » Opening van het Estadio Ramón de Carranza in de Spaanse stad Cadiz.
    • 4 november » Opening van de multifunctionele arena Hovet in de Zweedse stad Stockholm.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Haven

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Haven.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Haven.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Haven (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I80770.php : benaderd 8 februari 2026), "Sjoerd Haven (1883-1955)".