Weening en Achtkarspelen e.o. » Sjoerdje van der Velde (1889-1977)

Persoonlijke gegevens Sjoerdje van der Velde 


Gezin van Sjoerdje van der Velde

Zij is getrouwd met Johannes Postma.

Zij zijn getrouwd op 8 oktober 1910 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 20 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Feye Postma  1910-1959 
  2. Tobias Postma  1912-
  3. Taetske Postma  1913-1961 
  4. Trijntje Postma  1915-1996
  5. Jeltje Postma  1917-1999
  6. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sjoerdje van der Velde?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sjoerdje van der Velde

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sjoerdje van der Velde


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1889, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/153043/velde_van_der
  3. Huwelijksregister 1910, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 november 1889 lag rond de 1,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
    • 27 juni » Huwelijk van prins Willem van Hohenzollern en prinses Maria Theresia van Bourbon in Slot Sigmaringen.
    • 15 oktober » Opening van het Centraal Station te Amsterdam, gebouwd naar een ontwerp van Pierre Cuypers.
    • 2 november » North Dakota en South Dakota worden staten van de Verenigde Staten.
    • 11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
  • De temperatuur op 8 oktober 1910 lag tussen 6,2 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Het vissersschip MD 1 uit Middelharnis zinkt tijdens een storm, 13 doden.
    • 3 maart » In New York wordt de Rockefeller Foundation tot bevordering van de wetenschap opgericht.
    • 10 juni » Oprichting van de Deense voetbalclub Fremad Amager.
    • 24 juni » Japan valt Korea binnen.
    • 20 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub Club Sport Marítimo.
    • 20 november » Francisco I. Madero begint de opstand tegen Porfirio Díaz: begin van de Mexicaanse Revolutie.
  • De temperatuur op 4 juni 1977 lag tussen 8,8 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 13,3 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,3 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
  • In het jaar 1977: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,8 miljoen inwoners.
    • 31 januari » President Giscard d'Estaing opent het Centre Georges Pompidou in Parijs.
    • 26 juni » De Nederlandse motorcoureur Wil Hartog wint de TT van Assen in de 500cc-klasse.
    • 26 juni » Laatste concert van Elvis Presley.
    • 30 juni » De Oost-Afrikaanse Gemeenschap, een samenwerkingsverband van Tanzania, Oeganda en Kenia, wordt ontbonden. De gemeenschap was al sinds de staatsgreep van Idi Amin in Oeganda, waarmee Tanzania zich nooit heeft kunnen verzoenen, in de versukkeling geraakt.
    • 20 augustus » NASA lanceert de Voyager 2 ruimtesonde per Titan III raket.
    • 13 december » Een DC-3 vliegtuig van de Amerikaanse overheid stort neer na het opstijgen in Evansville (Indiana), waarbij 29 personen omkomen, onder wie het basketbalteam van de University of Evansville.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Velde


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I80280.php : benaderd 11 oktober 2026), "Sjoerdje van der Velde (1889-1977)".