17 januari » Een 'veiligheidscomité' o.l.v. Sanford Dole pleegt een staatsgreep en zet koningin Lili'uokalani af: het eerste geval van VS-Amerikaans imperialisme.
1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
Trouwdag 12 oktober 1912
De temperatuur op 12 oktober 1912 lag tussen -3,1 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
14 maart » Arthur de Bruyne, Belgisch historicus († 1992)
30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
5 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Ried.
18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
29 mei » De première van het ballet L'après-midi d'un faune van Claude Debussy door het Ballets Russes eindigt in een schandaal.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I80085.php : benaderd 24 december 2025), "Lutske Hiemstra (1893-????)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.