De temperatuur op 4 augustus 1906 lag tussen 12,7 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 8,4 mm neerslag. Er was 10,6 uur zonneschijn (69%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
15 februari » In Londen wordt de Labour partij opgericht.
2 maart » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Deportivo La Coruña.
13 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Cracovia Kraków.
15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
Trouwdag 16 mei 1931
De temperatuur op 16 mei 1931 lag tussen 10,6 °C en 19,1 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 2,3 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
10 februari » New Delhi wordt de hoofdstad van India.
3 maart » De Verenigde Staten adopteren "The Star-Spangled Banner" als het nationale volkslied.
23 maart » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot apostolisch delegaat in Brits-Indië.
13 mei » Verkiezing van Paul Doumer tot president van Frankrijk.
21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
17 september » RCA brengt zijn eerste grammofoonplaat uit.
Dag van overlijden 29 april 1990
De temperatuur op 29 april 1990 lag tussen 9,3 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (33%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
10 augustus » De Iraakse president Saddam Hoessein doet een oproep tot een heilige oorlog (Jihad) om het graf van Mohammed en Mekka uit handen van het Westen te houden.
19 augustus » In het zwarte stadsdeel Soweto in Johannesburg (Zuid-Afrika) vallen 222 doden tijdens bloedig geweld tussen de aanhangers van het ANC en Inkatha.
20 augustus » De Amerikaanse president George Bush eist van de Iraakse president Saddam Hoessein dat de duizenden westerlingen die volgens Bush door Irak worden gegijzeld, worden vrijgelaten. Op zijn beurt eist Irak dat alle ambassades in Koeweit worden gesloten.
23 september » Zwitserse kiezers keren zich in een referendum tegen de sluiting van kerncentrales en een volledig verbod op de bouw van nieuwe.
17 oktober » De Rode Duivels verliezen in Cardiff hun eerste wedstrijd in de voorronde van het Europees kampioenschap voetbal tegen Wales met 3-1.
14 december » Oliver Tambo, de voorzitter van het Afrikaans Nationaal Congres (ANC), roept op om de internationale sancties tegen Zuid-Afrika te herzien.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I78324.php : benaderd 22 mei 2026), "Nanne Klazinga (1906-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.