De temperatuur op 26 juli 1910 lag tussen 11,2 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 19,6 mm neerslag. Er was 2,1 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
21 februari » De Egyptische premier Pasha Ghali overlijdt 1 dag na een aanslag op zijn leven door een schutter.
25 mei » Expositie van Les Indépendants in Parijs.
28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
24 juni » Japan valt Korea binnen.
16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.
24 december » Op de rede van Vlissingen vindt een aanvaring plaats tussen een Belgisch en een Nederlands stoomschip, 6 opvarenden verdrinken.
Trouwdag 18 mei 1933
De temperatuur op 18 mei 1933 lag tussen 1,8 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 10,6 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
4 maart » Franklin Delano Roosevelt wordt beëdigd als 32e president van de Verenigde Staten. In zijn acceptatie verwijst hij naar de Grote Depressie, met zijn "We have nothing to fear, but fear itself" toespraak.
27 maart » Uitvinding van polyethyleen door Reginald Gobson en Eric Fawcett.
3 juni » Encycliek Dilectissima Nobis van Paus Pius XI over de onderdrukking van de Kerk van Spanje.
7 augustus » Begin van de Genocide van Simele. Het Irakese leger vernietigt, onder toezicht van de Britten, tientallen Assyrische dorpen en vermoordt daarbij duizenden Assyriërs.
10 september » Plechtige opening van de Sint-Annatunnel, een voetgangerstunnel onder de Schelde in Antwerpen door burgemeester Camille Huysmans.
17 oktober » De Duitse natuurkundige Albert Einstein vestigt zich in de Verenigde Staten, op de vlucht voor het nationaalsocialisme.
Dag van overlijden 7 oktober 2002
De temperatuur op 7 oktober 2002 lag tussen 1,2 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 3,1 mm neerslag gedurende 3,6 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (12%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
25 maart » Een zware aardbeving vindt plaats in Afghanistan.
25 maart » Uitreiking van de Oscars: A Beautiful Mind wordt verkozen tot beste film.
22 mei » Paus Johannes Paulus II brengt een tweedaags bezoek aan Azerbeidzjan.
2 augustus » Bij de Europese kampioenschappen in Berlijn verbetert de Nederlandse zwemmer Pieter van den Hoogenband zijn eigen Europese record op de 200 meter vrije slag tot 1.44,89.
8 november » Opening van de Color Line Arena, een multifunctionele arena in de Duitse stad Hamburg.
11 december » Een Ariane 5 raket van de ESA vernietigt zichzelf drie minuten na de start omdat ze uit koers raakt door problemen met de software.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I78210.php : benaderd 27 augustus 2026), "Antje van der Wal (1910-2002)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.