Weening en Achtkarspelen e.o. » Folkertje van der Leij (1887-1975)

Persoonlijke gegevens Folkertje van der Leij 


Gezin van Folkertje van der Leij

Zij is getrouwd met Klaas de Vries.

Zij zijn getrouwd op 23 mei 1914 te Oldehove (Gr), zij was toen 27 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Fokje de Vries  1920-2003

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Folkertje van der Leij?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Folkertje van der Leij

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Folkertje van der Leij

Folkertje van der Leij
1887-1975

1914

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1887, Kollumerland c.a.
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/145617/lei_van_der
  3. Huwelijksregister Oldehove 1914

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 maart 1887 lag rond de 2,1 °C. De winddruk was 49 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 47%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
    • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
  • De temperatuur op 23 mei 1914 lag tussen 11,1 °C en 24,5 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 28 maart » Benoeming van Laurentius Schrijnen tot bisschop van Roermond in Nederland.
    • 29 mei » De RMS Empress of Ireland botst tegen het Noorse steenkoolvrachtschip Storstad, en zinkt binnen 14 minuten. Van de 1477 passagiers aan boord overleven slechts 465 passagiers de ramp.
    • 8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
    • 28 juni » Aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk wordt doodgeschoten in Sarajevo door Gavrilo Princip. Deze gebeurtenis vormt de aanleiding tot de Eerste Wereldoorlog.
    • 1 augustus » Duitsland, als verdragsgenoot van Oostenrijk-Hongarije, verklaart Rusland de oorlog en valt Luxemburg binnen.
    • 6 september » Kroning van Paus Benedictus XV in Rome.
  • De temperatuur op 4 maart 1975 lag tussen 4,3 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1975: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,6 miljoen inwoners.
    • 12 april » Atleet Henk Kalf wint de eerste editie van de City-Pier-City Loop.
    • 16 mei » De Japanse Junko Tabei bereikt als eerste vrouw de top van de Mount Everest.
    • 5 juli » De Amerikaan Arthur Ashe wint als eerste zwarte man het tennistoernooi van Wimbledon.
    • 12 juli » Sao Tomé en Principe wordt onafhankelijk van Portugal.
    • 3 september » Het Nederlands voetbalelftal wint in Nijmegen met 4-1 van Finland in de kwalificatiereeks voor het EK voetbal 1976, onder meer door drie doelpunten van Willy van der Kuylen.
    • 15 december » In West-Duitsland worden Günter Guillaume en zijn echtgenote Christel Guillaume wegens landverraad tot 13 en 8 jaar celstraf veroordeeld.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Leij


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I77243.php : benaderd 23 september 2026), "Folkertje van der Leij (1887-1975)".