Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan de Vries (1884-1968)

Persoonlijke gegevens Jan de Vries 


Gezin van Jan de Vries

Hij is getrouwd met Tjerkje Stel.

Zij zijn getrouwd op 3 juni 1911 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 26 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Tietje de Vries  1913-2006
  2. Auke de Vries  1914-
  3. Jacob de Vries  1921-1990

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan de Vries?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan de Vries

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan de Vries

Jan de Vries
1884-1968

1911

Tjerkje Stel
1887-1959

Auke de Vries
1914-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1884, Oostdongeradeel
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/171788/vries_de
  3. Huwelijksregister 1911, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 juli 1884 lag rond de 25,4 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 55%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
    • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 25 augustus » Oprichting van Noorse conservatieve politieke partij Høyre.
    • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
    • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
  • De temperatuur op 3 juni 1911 lag tussen 13,0 °C en 26,4 °C en was gemiddeld 18,3 °C. Er was 18,6 mm neerslag. Er was 8,4 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1911: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
    • 21 augustus » De Mona Lisa wordt op klaarlichte dag gestolen uit het Louvre in Parijs.
    • 24 oktober » Tijdens de Italiaans-Turkse Oorlog is de Nieuport van kapitein-vlieger Carlos Piazza het eerste vliegtuig in de geschiedenis dat werd beschoten.
    • 26 oktober » De arts Sun Yat-sen wordt uitgeroepen tot president van de Chinese republiek.
    • 27 november » Paus Pius X creëert 19 nieuwe kardinalen, onder wie de Nederlandse Redemptorist pater Willem Marinus van Rossum.
    • 12 december » Hoofdstad van India wordt New Delhi, dat was voordien Calcutta .
  • De temperatuur op 28 februari 1968 lag tussen -1,9 °C en 2,3 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
    • 31 januari » Het Oceanische eiland Nauru wordt onafhankelijk van Australië (Oceanië).
    • 24 mei » De elektrische witkar van provo Luud Schimmelpennink maakt zijn eerste rit in Amsterdam.
    • 3 juni » Voetbalclub ADO wint de KNVB beker-finale van AFC Ajax.
    • 7 juli » Het attractiepark Legoland Billund in de gelijknamige Deense stad opent zijn deuren.
    • 25 juli » Paus Paulus VI veroordeelt in zijn encycliek Humanae Vitae alle mechanische en chemische middelen tot geboortebeperking. Deze paus heeft hierna nooit meer een encycliek geschreven.
    • 30 augustus » Zwemmer Mark Spitz uit de Verenigde Staten van Amerika verbetert in Long Beach zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vlinderslag met een tiende van een seconde tot 55,6 seconden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Vries

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Vries.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Vries.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Vries (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I76104.php : benaderd 12 oktober 2026), "Jan de Vries (1884-1968)".