Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrik Duijst (1880-1960)

Persoonlijke gegevens Hendrik Duijst 


Gezin van Hendrik Duijst

(1) Hij is getrouwd met Maaike Sipkema.

Zij zijn getrouwd op 25 januari 1913 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 32 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Aart Duijst  1914-1973
  2. Sjoerd Duijst  1918-1995


(2) Hij is getrouwd met Ytje Rindertsma.

Zij zijn getrouwd op 14 augustus 1924 te Franeker (Fr), hij was toen 44 jaar oud.Bron 5


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. Trijntje Duijst  1937-2025

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Duijst?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Duijst

Hendrik Duijst
1880-1960

(1) 1913
Aart Duijst
1914-1973
Sjoerd Duijst
1918-1995
(2) 1924

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Overlijdensregister 1960, Achtkarspelen
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/276847/duijst
  4. Huwelijksregister 1913, Achtkarspelen
  5. Huwelijksregister 1924, Franeker

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 januari 1880 lag rond de -4,8 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1880: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 27 januari » Thomas Edison ontvangt octrooi (#223898) op de gloeilamp.
    • 27 april » Clarke en Foster krijgen een patent op het eerste elektrische hoortoestel.
    • 3 juni » Alexander Graham Bell gebruikt zijn fotofoon voor de eerste keer om een draadloos telefoongesprek te verzenden.
    • 24 juni » Eerste uitvoering van O Canada, het lied dat later het volkslied van Canada zou worden.
    • 20 oktober » De Vrije Universiteit Amsterdam wordt opgericht.
    • 11 november » Ned Kelly, een Australische outlaw, wordt opgehangen in Melbourne.
  • De temperatuur op 14 augustus 1924 lag tussen 10,3 °C en 21,4 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,2 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 7 januari » Oprichting van de Féderation Internationale de Hockey (FIH), oftewel de overkoepelende wereldhockeybond, op initiatief van de Fransman Paul Léautey.
    • 22 februari » Calvin Coolidge houdt als eerste president van de Verenigde Staten een radiotoespraak vanuit het Witte Huis.
    • 24 februari » Johnny Weissmuller doet de 100 meter zwemmen in 57 2/5 seconden en vestigt daarmee een wereldrecord.
    • 1 april » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan de Bierkellerputsch. Hij zit slechts negen maanden in de gevangenis, waar hij het eerste deel van zijn boek Mein Kampf schrijft.
    • 3 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub Gil Vicente FC.
    • 20 september » In Duitsland wordt het Gotische schrift officieel vervangen door het Latijnse.
  • De temperatuur op 4 juni 1960 lag tussen 12,6 °C en 26,0 °C en was gemiddeld 20,3 °C. Er was 14,0 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 29 februari » De oude stad Agadir in Marokko wordt verwoest door twee aardbevingen. Alhoewel de kracht beperkt is (5,7 op de schaal van Richter), blijft vrijwel geen steen op de andere. 15.000 mensen verliezen het leven.
    • 12 augustus » Met een Thor-Delta-raket lanceren de Amerikanen de eerste communicatiesatelliet "Echo I". Het apparaat ontvouwt een ballon met een diameter van 30 meter. Hij zal 10 jaar in een baan om de aarde cirkelen.
    • 20 augustus » De honden Belka en Strelka, een dag eerder gelanceerd aan boord van Spoetnik 5, keren als eerste dieren levend terug van een ruimtereis.
    • 5 september » Cassius Clay wint de gouden medaille in boksen bij de Olympische Spelen in Rome.
    • 7 december » Ivoorkust wordt onafhankelijk.
    • 14 december » De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) wordt opgericht in Parijs.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Duijst

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Duijst.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Duijst.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Duijst (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I75698.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hendrik Duijst (1880-1960)".