Weening en Achtkarspelen e.o. » Janke Vriesema (1891-1974)

Persoonlijke gegevens Janke Vriesema 


Gezin van Janke Vriesema

Zij is getrouwd met Klaas Douwes.

Zij zijn getrouwd op 6 mei 1916 te Achtkarspelen (Fr), zij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Aaltje Douwes  1918-1993 
  2. Freike Douwes  1920-1979
  3. Trijntje Douwes  1920-1988 
  4. Johannes Douwes  1921-2005
  5. Hendrik Douwes  1923-1986
  6. Mattheus Douwes  1927-2002

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Janke Vriesema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Janke Vriesema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Janke Vriesema


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1891, Achtkarspelen
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/304065/vriezema
  3. Huwelijksregister 1916, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 oktober 1891 lag rond de 10,1 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Liliuokalani wordt koningin van Hawaï.
    • 31 januari » In Porto vindt de Revolte van 31 januari 1891 plaats, een mislukte poging om de monarchie in Portugal ten val te brengen en een republiek op te richten.
    • 10 maart » Almon Strowger verkrijgt patent op de automatische telefooncentrale.
    • 15 mei » Encycliek Rerum Novarum van paus Leo XIII over de sociale leer van de Rooms-Katholieke Kerk.
    • 15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
    • 3 november » De Gazet van Antwerpen publiceert haar allereerste uitgave.
  • De temperatuur op 6 mei 1916 lag tussen 10,5 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 11,5 mm neerslag. Er was 1,4 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 10 januari » Rusland opent een offensief in de Kaukasus tegen de Duitse troepen.
    • 13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
    • 18 april » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub CF Atlante.
    • 8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
    • 15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
    • 29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
  • De temperatuur op 17 juni 1974 lag tussen 13,2 °C en 25,0 °C en was gemiddeld 17,7 °C. Er was 27,3 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 6,2 uur zonneschijn (37%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
    • 31 januari » De Nederlandse draadomroep ('radiodistributie') wordt opgeheven.
    • 3 maart » Turkish Airlines-vlucht 981, uitgevoerd met een Douglas DC-10 stort neer bij Parijs, alle 346 inzittenden komen om.
    • 29 maart » Premier James Mancham verklaart in Londen dat de Seychellen een jaar na de algemene verkiezingen van 25 april 1974 onafhankelijk zullen worden.
    • 26 mei » Het Nederlands voetbalelftal wint in Amsterdam met 4-1 van Argentinië in de aanloop naar het WK voetbal 1974 in West-Duitsland. Verdediger Pleun Strik scoort twee keer, waaronder een eigen doelpunt.
    • 12 september » In Ethiopië wordt de keizer, Haile Selassie, na een 58-jarige regeringsperiode afgezet.
    • 1 december » Een Boeing 727 verongelukt in slecht weer bij Washington Dulles International Airport. Alle 92 inzittenden komen om.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Vriesema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vriesema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vriesema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vriesema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I75005.php : benaderd 11 oktober 2026), "Janke Vriesema (1891-1974)".