Weening en Achtkarspelen e.o. » Klaas Hendriks van der Meulen (1864-1950)

Persoonlijke gegevens Klaas Hendriks van der Meulen 


Gezin van Klaas Hendriks van der Meulen

(1) Hij is getrouwd met Antje Klazes Wiersma.

Zij zijn getrouwd op 24 mei 1888 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Hendrik van der Meulen  1889-1974 
  2. Tietje van der Meulen  1895-1982 


(2) Hij is getrouwd met Ruurdje Brinkman.

Zij zijn getrouwd op 12 oktober 1912 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 47 jaar oud.Bron 4

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaas Hendriks van der Meulen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Klaas Hendriks van der Meulen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Klaas Hendriks van der Meulen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1864, Tietjerksteradeel
  2. Overlijdensregister 1950, Tietjerksteradeel
  3. Huwelijksregister 1888, Tietjerksteradeel
  4. Huwelijksregister 1912, Achtkarspelen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 november 1864 lag rond de 1,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 15 februari » De 22-jarige Gerard Adriaan Heineken koopt brouwerij 'De Hooiberg' in Amsterdam. Dit is het begin van de firma Heineken.
    • 10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
    • 22 april » Het Amerikaans Congres bepaalt bij wet dat op alle in de Verenigde Staten geslagen munten de inscriptie In God We Trust moet staan.
    • 22 augustus » De eerste Conventie van Genève: het Rode Kruis wordt opgericht en de eerste afspraken over de behandeling van oorlogsslachtoffers en bescherming van gewonde soldaten en medische ploegen worden gemaakt.
    • 18 september » Zaligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica.
    • 31 oktober » Nevada wordt de 36ste staat van de VS.
  • De temperatuur op 12 oktober 1912 lag tussen -3,1 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 7,2 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 12 februari » China gaat over op de gregoriaanse kalender.
    • 28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
    • 30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
    • 5 mei » De Pravda verschijnt voor het eerst als bolsjewistisch partijblad.
    • 20 juli » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku verbetert in Hamburg het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.01,6. Het oude record (1.02,4) stond sinds 6 april van hetzelfde jaar op naam van de Duitser Kurt Bretting.
    • 1 oktober » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Cerro Porteño.
  • De temperatuur op 15 oktober 1950 lag tussen 4,8 °C en 15,4 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 5,9 uur zonneschijn (55%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
  • In het jaar 1950: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,0 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Landverrader Anton van der Waals wordt terechtgesteld.
    • 26 juni » Oprichting van de Franse voetbalclub Stade Brestois.
    • 28 september » Indonesië wordt toegelaten tot de Verenigde Naties.
    • 2 oktober » Het stripverhaal Peanuts van Charles Schulz wordt voor het eerst gepubliceerd in zeven Amerikaanse kranten.
    • 29 november » Noord-Koreaanse en Chinese troepen dwingen de troepen van de Verenigde Naties zich terug te trekken uit Noord-Korea.
    • 19 december » Voetballer Abe Lenstra wijst een aanbieding van de hand om voor honderdduizend gulden bij ACF Fiorentina te gaan spelen. Hij zou per maand zeshonderd gulden verdienen, plus premies. Omdat de burgemeester van Heerenveen niet kan garanderen dat hij zijn baan als ambtenaar na twee jaar terugkrijgt, besluit Lenstra in Nederland te blijven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Meulen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I70420.php : benaderd 12 oktober 2026), "Klaas Hendriks van der Meulen (1864-1950)".