Weening en Achtkarspelen e.o. » Jakob Simons Broersma (1839-1910)

Persoonlijke gegevens Jakob Simons Broersma 


Gezin van Jakob Simons Broersma

Hij is getrouwd met Sjoukje Roukes Oosterhout.

Zij zijn getrouwd op 11 mei 1867 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 28 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Rouke Broersma  1871-1945 
  2. Meindert Broersma  1877-1936

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jakob Simons Broersma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jakob Simons Broersma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jakob Simons Broersma

Froukje Jans
1760-1823
Jan Jans de Jong
± 1771-1854
Feikje Sytzes
1773-1831

Jakob Simons Broersma
1839-1910

1867

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1839, Kollumerland c.a.
  2. Overlijdensregister 1910, Achtkarspelen
  3. Huwelijksregister 1867, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 april 1839 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 2 januari » Louis Daguerre neemt de eerste foto van de maan.
    • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
    • 25 januari » Michael Faraday suggereert als eerste de mogelijkheid van fotografie
    • 23 mei » Aguascalientes (Mexico) wordt tot staat verheven.
    • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
    • 20 september » De eerste Nederlandse spoorweg, tussen Haarlem en Amsterdam, wordt in gebruik genomen.
  • De temperatuur op 11 mei 1867 lag rond de 12,6 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
    • 20 februari » Opening van de tunnel van Trois-Ponts, de oudste tunnel van spoorlijn 42 tussen Rivage (provincie Luik en de Luxemburgse grens bij Gouvy.
    • 19 juni » In Santiago de Querétaro wordt keizer Maximiliaan van Mexico geëxecuteerd door een vuurpeloton.
    • 14 juli » Alfred Nobel geeft de eerste demonstratie van zijn uitvinding: dynamiet.
    • 20 juli » In Uruguay wordt de stad Rivera gesticht, vernoemd naar José Fructuoso Rivera.
    • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
  • De temperatuur op 9 mei 1910 lag tussen -0,1 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 2,5 mm neerslag. Er was 4,4 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Blow-out van oliebron Lakeview-1 in Californië, waarbij bijna een miljard liter aardolie verloren gaat.
    • 6 mei » George V wordt koning van Groot-Brittannië en Ierland na de dood van zijn vader Eduard VII.
    • 28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
    • 24 juni » Japan valt Korea binnen.
    • 15 september » Theodor Wulf publiceert in Physikalische Zeitschrift over de door hem ontdekte kosmische straling.
    • 30 november » Oprichting van de Chileense voetbalclub Audax Club Sportivo Italiano.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Broersma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Broersma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Broersma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Broersma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I68714.php : benaderd 24 september 2026), "Jakob Simons Broersma (1839-1910)".