De temperatuur op 9 januari 1913 lag tussen -1,5 °C en 2,6 °C en was gemiddeld 0,5 °C. Er was 4,6 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
15 april » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Independiente Medellín.
29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
Doopdag 2 november 1913
De temperatuur op 2 november 1913 lag tussen 8,2 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 1,3 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 maart » Koning George I van Griekenland wordt vermoord.
24 maart » Het Nederlands elftal wint voor het eerst van Engeland. In Den Haag wordt het 2-1 door twee doelpunten van Huug de Groot.
14 mei » In Haarlem wordt het Frans Hals Museum geopend.
29 mei » In Parijs gaat het ballet Le Sacre du printemps van Igor Stravinsky in première.
29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
Trouwdag 16 mei 1936
De temperatuur op 16 mei 1936 lag tussen 10,9 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 12,8 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
7 maart » Duitsland start remilitarisatie van het Rijnland, daarmee het verdrag van Versailles overtredend.
30 juni » Het boek "Gone with the wind" wordt gepubliceerd.
16 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Berlijn.
8 september » Verloving tussen prinses Juliana der Nederlanden en Bernhard van Lippe-Biesterfeld.
24 oktober » Hitler en Mussolini sluiten het verdrag dat de basis wordt van de 'As' tussen Berlijn en Rome.
12 december » De Moerdijkbrug over het Hollandsch Diep wordt geopend.
Dag van overlijden 10 juli 1982
De temperatuur op 10 juli 1982 lag tussen 16,2 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 19,7 °C. Er was 2,4 uur zonneschijn (15%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
1 januari » De Nederlandse militaire vrouwenafdelingen MARVA en Milva worden opgeheven.
24 april » De Nederlandse wielrenner Jan Raas wint voor de vierde keer de klassieker Amstel Gold Race.
16 mei » Milka Planinc wordt de eerste vrouwelijke premier van Joegoslavië.
4 juni » Met een worp van 83,98 meter verbetert Sovjet-atleet Sergej Litvinov het wereldrecord kogelslingeren waarmee zijn collega Joeri Sedych (81,80 meter) twee jaar eerder de olympische titel heeft opgeëist.
30 september » Opening van de twaalfde Gemenebestspelen in Brisbane met de deelname van 1583 atleten afkomstig uit 46 landen.
20 oktober » In het Olympisch Stadion Loezjniki vindt een ramp plaats tijdens de voetbalwedstrijd Spartak Moskou-HFC Haarlem. Als in de slotfase een goal wordt gescoord komen ten minste 66 toeschouwers, maar waarschijnlijk veel meer, om in het gedrang.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I66593.php : benaderd 24 december 2025), "Douwe Laanstra (1913-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.