Weening en Achtkarspelen e.o. » Sjoerd Boersma (1881-1958)

Persoonlijke gegevens Sjoerd Boersma 


Gezin van Sjoerd Boersma

Hij is getrouwd met Ietje Pel.

Zij zijn getrouwd op 26 mei 1910 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 29 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Jan Boersma  1911-
  2. Joukje Boersma  1914-1972
  3. Antje Boersma  1916-1988

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sjoerd Boersma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sjoerd Boersma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sjoerd Boersma

Sjoerd Boersma
1881-1958

1910

Ietje Pel
1884-1956

Jan Boersma
1911-????
Antje Boersma
1916-1988

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1881, Achtkarspelen
  2. Overlijdensregister 1958, Leeuwarden
  3. Huwelijksregister 1910, Achtkarspelen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 april 1881 lag rond de 9,0 °C. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
    • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
    • 4 juni » De Brabantse Lijn, de spoorlijn die Tilburg met Nijmegen verbindt, wordt geopend.
    • 23 juli » De Internationale Gymnastiekfederatie wordt opgericht in Luik.
    • 15 augustus » Opening van de Internationale Elektriciteitstentoonstelling in Parijs.
    • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
  • De temperatuur op 26 mei 1910 lag tussen 5,7 °C en 21,1 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 14,2 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het ??. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1910: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,9 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In New York wordt de Rockefeller Foundation tot bevordering van de wetenschap opgericht.
    • 28 maart » Henri Fabre slaagt er als eerst in om op te stijgen, te vliegen en te landen met een watervliegtuig.
    • 29 april » Theodore Roosevelt, op dat moment oud-president van de Verenigde Staten, brengt een bezoek aan Amsterdam.
    • 28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
    • 3 december » Demonstratie van de eerste neonlamp, door Georges Claude.
    • 16 december » Henri Coandă maakt de eerste vlucht in een vliegtuig met straalmotor.
  • De temperatuur op 19 december 1958 lag tussen 4,8 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 2,7 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
    • 5 februari » De Amerikaanse luchtmacht verliest een atoombom voor de kust van Georgia, de bom is nog steeds niet teruggevonden.
    • 5 februari » Nasser wordt president van de Verenigde Arabische Republiek.
    • 17 maart » In de Verenigde Staten wordt de satelliet Vanguard 1 gelanceerd.
    • 18 maart » Het Atomium in Brussel wordt voltooid. De enorme uitvergroting van een ijzerkristal moest dienen als de blikvanger op de wereldtentoonstelling (Expo 58) van dat jaar.
    • 31 juli » Afschaffing van het tolgeld in de Waaslandtunnel onder de Schelde in Antwerpen.
    • 4 december » Benin wordt zelfstandig.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Boersma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Boersma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Boersma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Boersma (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I66128.php : benaderd 24 december 2025), "Sjoerd Boersma (1881-1958)".