De temperatuur op 19 november 1908 lag tussen 1,7 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 8,1 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 februari » Koning Karel I van Portugal en de kroonprins Lodewijk Filips, hertog van Braganza worden in Lissabon vermoord door republikeinen.
14 maart » Maurice Merleau-Ponty, Frans filosoof († 1961)
1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
5 oktober » Het autonome vorstendom Bulgarije verklaart zich onafhankelijk van het Osmaanse rijk.
7 november » Ernest Rutherford slaagt er voor het eerst in een atoom te isoleren.
Trouwdag 21 november 1931
De temperatuur op 21 november 1931 lag tussen -0,4 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 1,2 uur zonneschijn (14%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
10 februari » New Delhi wordt de hoofdstad van India.
3 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Varteks Varaždin.
28 juni » In Spanje worden na het vertrek van koning Alfons XIII verkiezingen gehouden die door de linkse partijen, de PSOE voorop, worden gewonnen.
21 augustus » Oprichting van de Portugese voetbalclub FC Famalicão.
17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
Dag van overlijden 10 januari 1999
De temperatuur op 10 januari 1999 lag tussen -4,3 °C en 2,0 °C en was gemiddeld -1,3 °C. Er was 6,3 uur zonneschijn (78%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
6 februari » Bisschopswijding van hulpbisschop Everard de Jong van Roermond in de Sint-Christoffelkathedraal te Roermond door bisschop Frans Wiertz.
11 februari » Pluto bevindt zich op grotere afstand van de zon dan Neptunus. Dit blijft zo tot in 2231.
3 mei » Eén van de zwaarste tornado's ooit zorgt voor een spoor van verwoesting in de Amerikaanse staten Oklahoma en Kansas.
26 juli » Patrick Rafter lost Andre Agassi na drie weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals; de Australiër moet die positie al na één week weer afstaan aan Agassi's landgenoot Pete Sampras.
11 september » In Zimbabwe wordt de oppositiepartij MDC (Movement for Democratic Change) opgericht, geleid door vakbondsleider Morgan Tsvangirai.
2 december » Het Verenigd Koninkrijk draagt politieke macht in Noord-Ierland over aan het Noord-Ierse parlement.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I65526.php : benaderd 8 februari 2026), "Iko Mertens (1908-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.