19 februari » De aartsbisschoppen van Canterbury en York weerleggen in hun brief Saepius Officio de argumenten van Paus Leo XIII in zijn brief Apostolicae Curae tegen de geldigheid van de wijdingen in de Kerk van Engeland.
18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
28 december » Het toneelstuk Cyrano de Bergerac van Edmond Rostand gaat in première.
Trouwdag 12 oktober 1922
De temperatuur op 12 oktober 1922 lag tussen 2,6 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (59%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 maart » In India wordt Mahatma Gandhi veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf voor burgerlijke ongehoorzaamheid. Hij zal hiervan 2 jaar uitzitten.
16 april » Duitsland en de Sovjet-Unie ondertekenen het Verdrag van Rapallo.
10 juni » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SV Mattersburg.
22 oktober » Het Braziliaans voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de finale met 3-0 te winnen van titelhouder Paraguay.
31 oktober » Triomftocht van Italiaanse zwarthemden n.a.v. succesvolle coup, waarop Mussolini en zijn Fascistische Partij aan de macht komen.
6 december » In Londen wordt een overeenkomst getekend tussen Britse en Ierse vertegenwoordigers waarbij Ierland de status van dominion wordt verleend.
Dag van overlijden 7 augustus 1982
De temperatuur op 7 augustus 1982 lag tussen 16,9 °C en 23,7 °C en was gemiddeld 19,7 °C. Er was 5,2 uur zonneschijn (34%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
17 maart » De Nederlandse IKON journalisten Koos Koster, Jan Kuiper, Joop Willemse en Hans ter Laag worden vermoord in El Salvador.
18 juli » Bloedbad van Plan de Sánchez: 250 dorpsbewoners worden door het Guatemalteekse leger en paramilitairen afgeslacht.
16 augustus » In Utrecht wordt het nieuwe Stadion Galgenwaard geopend met een wedstrijd tegen Southampton. Leo van Veen neemt in dit duel afscheid en maakt transfervrij de overstap naar AFC Ajax.
1 september » De start van de EK-kwalificatiereeks begint in mineur voor het Nederlands voetbalelftal, dat in Reykjavik met 1-1 gelijkspeelt tegen IJsland. Dick Schoenaker redt de eer.
5 september » De Italiaanse wielrenner Giuseppe Saronni wint in Goodwood (Groot-Brittannië) de wereldtitel op de weg bij de profs.
11 september » In New York wint de Amerikaanse tennisspeelster Chris Evert-Lloyd voor de zesde keer de US Open door de Tsjecho-Slowaakse Hana Mandlíková te verslaan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I65441.php : benaderd 12 oktober 2026), "Aldert Pier Piersma (1897-1982)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.