Weening en Achtkarspelen e.o. » Abraham Tillema (1893-????)

Persoonlijke gegevens Abraham Tillema 


Gezin van Abraham Tillema

Hij is getrouwd met Fokkelina Friso.

Zij zijn getrouwd op 28 mei 1921 te Achtkarspelen (Fr), hij was toen 27 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Abraham Tillema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Abraham Tillema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Abraham Tillema

Abraham Tillema
1893-????

1921

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1893, Achtkarspelen
  2. Huwelijksregister 1921, Achtkarspelen

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 december 1893 lag rond de 4,9 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 23 februari » In Duitsland wordt octrooi verleend op de revolutionaire dieselmotor van Rudolf Diesel.
    • 10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
    • 15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
    • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
    • 25 juli » Opening van het Kanaal van Korinthe.
    • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
  • De temperatuur op 28 mei 1921 lag tussen 5,6 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
    • 21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Pistoiese.
    • 1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
    • 11 juli » Mongolië wordt onafhankelijk van China.
    • 1 december » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Siberië.
    • 3 december » Oprichting van de Egyptische voetbalbond.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tillema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tillema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tillema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tillema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I63202.php : benaderd 24 december 2025), "Abraham Tillema (1893-????)".