Weening en Achtkarspelen e.o. » Aukje Tjepkema (1886-1927)

Persoonlijke gegevens Aukje Tjepkema 


Gezin van Aukje Tjepkema

Zij is getrouwd met Simen Veltman.

Zij zijn getrouwd op 31 december 1909 te Tietjerksteradeel, Friesland, Nederland, zij was toen 23 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Eelkje Veltman  1910-1987
  2. Wikke Veltman  1913-
  3. Rinze Veltman  1917-1998

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Aukje Tjepkema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Aukje Tjepkema

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Aukje Tjepkema


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1886, Achtkarspelen
  2. Overlijdensregister 1927, Tietjerksteradeel
  3. Huwelijksregister 1909, Tietjerksteradeel

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 november 1886 lag rond de 7,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 45 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1886: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 22 maart » Eerste Belgische auteurswet.
    • 8 mei » De eerste Coca-Cola wordt verkocht.
    • 29 mei » John Pemberton begint Coca-Cola te adverteren.
    • 1 september » Verheffing van het Bisdom Colombo tot Aartsbisdom Colombo en oprichting van de bisdommen Jaffna en Kandy in Ceylon
    • 31 oktober » Opening van de Dom Luis I-brug in de Portugese stad Porto.
    • 22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
  • De temperatuur op 31 december 1909 lag tussen 1,5 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 1,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 17 maart » Aanvaring tussen Duits en Noors schip bij de ingang van de Nieuwe Waterweg, acht doden.
    • 20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
    • 27 juli » Tweede dag van de Tragische week in Catalonië, een opstand die hardhandig neer wordt geslagen.
    • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
    • 12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
    • 15 oktober » Ontploffende lading (picrinezuur) bij opruiming wrak bij Katwijk, 6 doden.
  • De temperatuur op 28 december 1927 lag tussen -5,4 °C en -0,4 °C en was gemiddeld -4,0 °C. Er was 6,5 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
    • 20 mei » Saoedi-Arabië wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    • 24 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Universidad de Chile.
    • 20 juni » Paus Pius XI creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Jozef Van Roey.
    • 29 juli » Ingebruikname eerste ijzeren long, in New York.
    • 6 oktober » De eerste sprekende film The Jazz Singer in première.
    • 2 december » De Ford Motor Company presenteert de Ford Model A.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Tjepkema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Tjepkema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Tjepkema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Tjepkema (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I62658.php : benaderd 11 oktober 2026), "Aukje Tjepkema (1886-1927)".