De temperatuur op 20 april 1886 lag rond de 5,8 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
23 juli » De eerste auto's van Gottlieb Daimler komen op de markt.
4 september » De Noord-Amerikaanse indianenleider Geronimo geeft zich over.
22 november » Oprichting van de Rooms-katholieke Missio sui juris Belgisch Congo.
30 november » In de Folies Bergère wordt de eerste revue opgevoerd.
Dag van overlijden 18 oktober 1948
De temperatuur op 18 oktober 1948 lag tussen 6,3 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 3,6 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
1 januari » De douaneovereenkomst van de Benelux treedt in werking.
6 maart » Inval van het Arabische bevrijdingsleger van Fawzi al-Qawuqji in Palestina.
10 maart » Jan Masaryk, de partijloze minister van Buitenlandse Zaken van Tsjecho-Slowakije wordt dood aangetroffen op de binnenplaats van het ministerie van buitenlandse zaken te Praag, hij is waarschijnlijk uit het raam van zijn kantoor in het ministerie geduwd.
12 juni » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot internuntius in India.
4 november » T.S. Eliot wint de Nobelprijs voor de Literatuur.
14 december » Oprichting van de Poolse voetbalclub Górnik Zabrze.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I60959.php : benaderd 12 oktober 2026), "Pieter Douma (1886-1948)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.