Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrik van der Veen (1883-1954)

Persoonlijke gegevens Hendrik van der Veen 


Gezin van Hendrik van der Veen

Hij is getrouwd met Trijntje Blauw.

Zij zijn getrouwd op 21 april 1906 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 22 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik van der Veen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik van der Veen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik van der Veen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1883, Dantumadeel
  2. Overlijdensregister 1954, Lemsterland
  3. Huwelijksregister 1906, Kollumerland c.a.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 mei 1883 lag rond de 6,5 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 8 februari » Lewis Waterman vindt de vulpen uit.
    • 6 maart » Tijdens een storm bij het waddeneiland Borkum komen 121 vissers uit Paesens-Moddergat en Zoutkamp om het leven.
    • 13 april » Alfred Packer wordt schuldig bevonden aan kannibalisme.
    • 1 juli » Oprichting van de ANWB.
    • 4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
    • 18 november » Amerikaanse en Canadese spoorwegen stellen vier standaard tijdzones in voor het hele continent, waarmee een eind komt aan de verwarring door het gebruik van duizenden lokale tijdrekeningen.
  • De temperatuur op 21 april 1906 lag tussen 6,4 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 4,5 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 1 februari » In Rotterdam wordt de korfbalclub RSC Velox opgericht.
    • 15 februari » In Londen wordt de Labour partij opgericht.
    • 18 april » San Francisco wordt getroffen door een zware aardbeving.
    • 31 mei » Koning Alfons XIII van Spanje trouwt met Victoria Eugénie van Battenberg, kleindochter van Victoria van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens een rijtoer door Madrid wordt een bomaanslag gepleegd, waarbij doden vallen in het gevolg van het bruidspaar.
    • 18 juni » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalbond onder de naam Liga Paraguaya de Fútbol.
    • 20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
  • De temperatuur op 30 april 1954 lag tussen -2,5 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 8,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 11,9 uur zonneschijn (80%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1954: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,6 miljoen inwoners.
    • 16 februari » Koning Boudewijn legt de eerste steen van de Koninklijke Bibliotheek van België.
    • 1 maart » De Verenigde Staten brengen de waterstofbom Castle Bravo tot ontploffing tijdens een kernproef.
    • 17 mei » Het Amerikaanse Hooggerechtshof geeft een arrest in de zaak Brown vs. The Board of Education waardoor de Amerikaanse middelbare scholen gedesegregeerd worden.
    • 11 oktober » Encycliek Ad Caeli Reginam van Paus Pius XII over Maria Koningin.
    • 29 november » De immigratiefaciliteiten op Ellis Island in de haven van New York worden gesloten. Vanaf 1892 waren meer dan 12 miljoen immigranten via Ellis Island de Verenigde Staten binnengekomen.
    • 22 december » Oprichting van de Russische voetbalclub Baltika Kaliningrad.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Veen


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I59324.php : benaderd 12 oktober 2026), "Hendrik van der Veen (1883-1954)".