Weening en Achtkarspelen e.o. » Jan Jouwerts Buwalda (1789-1863)

Persoonlijke gegevens Jan Jouwerts Buwalda 


Gezin van Jan Jouwerts Buwalda

Hij is getrouwd met Hendrikje Cornelis van Houten.

Zij zijn getrouwd op 10 mei 1838 te Leeuwarden (Fr), hij was toen 49 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Jouwerts Buwalda?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Herv. gem. Pingjum, doop 1746-1811
  2. Overlijdensregister 1863, Leeuwarderadeel
  3. Huwelijksregister 1838, Leeuwarden

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 februari 1789 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: veel regen winderig. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 3 juni » De sloep met de getrouwen van Bligh (Bounty) koerst door de nauwe doorgang tussen het Prince of Wales-eiland en het vasteland van Australië.
    • 14 juli » Het begin van de Franse Revolutie, tijdens het bewind van Lodewijk XVI. Parijzenaars bestormen de Bastille in Parijs en bevrijden zeven politieke gevangenen. Frankrijk wordt, tijdelijk, een republiek.
    • 3 augustus » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
    • 4 augustus » Afschaffing van de feodale traditie in Frankrijk door de Nationale Vergadering.
    • 26 augustus » De eerste universele Verklaring van de Rechten van de Mens en de Burger wordt in Frankrijk openbaar gemaakt.
    • 27 oktober » Slag bij Turnhout tegen de Oostenrijkers.
  • De temperatuur op 22 februari 1789 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1789: Bron: Wikipedia
    • 28 april » Muiterij op de Bounty onder leiding van Fletcher Christian tegen kapitein William Bligh
    • 5 mei » Het Cahier de doléances wordt aangeboden aan de Franse Staten-Generaal, waarmee de Franse Revolutie begint
    • 3 augustus » Paus Pius VI creëert één nieuwe kardinaal.
    • 28 augustus » Ontdekking van het Saturnusmaantje Enceladus door William Herschel.
    • 3 oktober » George Washington roept 26 november 1789 de eerste Thanksgiving Day in het bestaan van de Verenigde Staten uit.
    • 6 november » Oprichting van het Bisdom Baltimore, het eerste rooms-katholieke bisdom in de Verenigde Staten van Amerika
  • De temperatuur op 14 februari 1863 lag rond de 6,2 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
    • 30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
    • 21 april » Stichting van het Bahá'í-geloof (dag van Ridván).
    • 1 juli » Afschaffing van de slavernij in Suriname, viering Ketikoti.
    • 3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.
    • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Buwalda

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Buwalda.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Buwalda.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Buwalda (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I5895.php : benaderd 27 augustus 2026), "Jan Jouwerts Buwalda (1789-1863)".